Zamki w zachodniopomorskim

Zamki są niewątpliwie jedną z tych atrakcji turystycznych, która wzbudza wiele emocji. Dzięki ich zwiedzaniu możemy przekonać się jak żyli władcy oraz bogate rodziny w dawniejszych czasach. W wielkich przestronnych salach balowych możemy poczuć się jak księżniczki lub książęta, którzy swego czasu tam przebywali. Co więcej, niektóre zamki oferują możliwość przenocowania w swoich murach, co z pewnością jest atrakcją samą w sobie. Jeśli zaś nie zamierzamy nocować na zamku, możemy zwiedzić go za dnia lub skorzystać z jednej z opcji nocnego zwiedzania.

Zamek w Szczecinie

Najbardziej popularnym jeśli chodzi o województwo zachodniopomorskie jest oczywiście zamek w Szczecinie. Każdy kto odwiedza miasto lub jego okolice stawia sobie za cel zobaczenie również zamku. Cieszy się on bogatą historią, którą z pewnością warto poznać. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze przybliżenie sobie historii miasta oraz samego zamku, tak aby zwiedzanie miało większy i lepszy efekt. Co prawda możemy też skorzystać z usługi przewodnika, jednak mimo wszystko wcześniejsze zapoznanie się z historią zamku będzie przydatne. Ciekawą opcją na szczeciński, a także inne zamki jest nocne zwiedzanie, które da nam poczuć wyjątkową atmosferę wnętrz, wysokich sufitów oraz ukrytych zakamarków.

Jakie jeszcze zamki w zachodniopomorskim warto odwiedzić

Poza Szczecinem, zachodniopomorskie ma nam do zaoferowania jeszcze sporo innych ciekawych zamków, które nie są tak znane i popularne. Dzięki temu unikniemy tam tłumów turystów, szczególnie jeśli wybierzemy się w te miejsca po sezonie. Warto tu wymienić między innymi znajdujący się na samym wybrzeżu Morza Bałtyckiego zamek w Darłowie, który możemy podziwiać w całej jego okazałości. Co ciekawe, wielu wybierając się na wakacje nad morzem do Darłowa lub w okolice nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego zamku. Innymi ciekawymi miejscami, w których zachowały się całe zamki lub ich spore pozostałości są Świdwin, Połczyn Zdrój, Stare Dębno czy Stare Drawskie i Lipie. Ci ciekawe, miejscowości te są położone bardzo blisko siebie, więc wybierając się do jednej z nich, bez problemu zobaczymy zamki lub ich pozostałości również w pozostałych. Może to więc być ciekawa propozycja na jednodniową wycieczkę lub wyjazd weekendowy.