Największe miasta w zachodniopomorskim

Województwo zachodniopomorskie ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć jeśli jesteśmy w tym rejonie. Co prawda ta część Polski kojarzy się głównie z wakacjami nad morzem i spędzaniem czasu na plaży, jednak istnieje tu również wiele innych atrakcji związanych bezpośrednio z miastami. W tym artykule chcemy nieco bliżej przyjrzeć się kilku z nich. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł zdecydować czy warto je odwiedzić oraz jakich atrakcji i ciekawych miejsc możemy spodziewać się w każdym z nich.

Miasta na prawach powiatu

Do największych miast należą te, które istnieją na prawach powiatu. Wśród nich nie sposób nie wymienić Szczecina, który jest chyba najbardziej znanym, najchętniej odwiedzanym i najpopularniejszym miastem regionu. Posiada około 400 tysięcy mieszkańców, co jest dość sporą liczbą w porównaniu z pozostałymi miastami w województwie. Co w nim znajdziemy? Między innymi ciekawą Starówkę, a także zamek, który na pewno jest warty odwiedzenia. Innym większym miastem jest Koszalin, chociaż liczba ludności jest tu o wiele mniejsza niż w Szczecinie i wynosi nieco ponad 100 tysięcy. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli zaś chcemy zdecydować się na nieco bardziej kameralne i klimatyczne miejsce, godnym polecenia miastem będzie niewielkich rozmiarów Świnoujście.

Pozostałe miasta w województwie zachodniopomorskim

Oprócz miast na prawach powiatu, w województwie zachodniopomorskim znajdziemy wiele innych ciekawych zakątków. Do jednego z popularniejszych należy Kołobrzeg. Jeżeli zaplanujemy wakacje czy weekend w tym mieście, z powodzeniem będziemy mogli korzystać z atrakcji zapewnianych turystom, jak i z bliskości do plaży, co niewątpliwie jest dużym plusem. Wśród innych miast wartych odwiedzenia i poświęcenia im nieco uwagi możemy wymienić chociażby Stargard, Goleniów, czy Gryfice. W każdym z nich znajdziemy ciekawe miejsca oraz atrakcje czekające na turystów.