Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie otrzymuje wsparcie

Do Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie dotarły dwa świeżo nabyte samochody marki Dacia Sandero oraz stacjonarne koncentratory tlenu. Te nabytki to rezultat działania szóstej edycji Akcji Kaszanka, którą uruchomił Paweł Żuchowski, dziennikarz z Szczecina. Obecnie pracujący jako korespondent RMF FM w Ameryce, Żuchowski zbiera fundusze na tę akcję głównie od Polonii amerykańskiej, dla której pomoc rodakom jest czymś naturalnym.

Co zaczęło się jako zakład, obecnie przekształciło się w akcję charytatywną, która dotychczas zebrana ponad 1,2 miliona złotych na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Na przedświąteczny okres w Szczecinie przypadł finał szóstej edycji tej dobroczynnej inicjatywy.

Źródła Akcji Kaszanka sięgają 2018 roku. Paweł Żuchowski, pełniący wówczas funkcję korespondenta Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych, podjął wyzwanie koszykarza Marcina Gortata. Sportowiec szukał Amerykanina, który byłby skłonny skosztować kaszanki zasmażanej z jajkiem, obiecując w zamian 1000 dolarów. Okazało się jednak, że chętnych nie brakuje i wkrótce potem na konto hospicjum zaczęły wpływać donacje. Dzięki tej inicjatywie udało się zakupić kilka samochodów, duży asortyment sprzętu medycznego oraz zgromadzić fundusze na remont nowej siedziby hospicjum przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie.