Chór Męski „Harmonia" z Wejherowa daje koncert kolęd w Dygowie na Pomorzu Zachodnim

Chór Męski „Harmonia”, znanym we wspólnocie powiatu Wejherowskiego, odbył niedawno swoją muzyczną podróż do Dygowa, leżącego w zachodniopomorskim województwie. Podczas tej wyprawy, chórzyści mieli przyjemność zaprezentować dwa koncerty, które skupiały się głównie na tradycyjnych polskich kolędach.

Podczas obchodów Niedzieli Chrztu Pańskiego, członkowie Wejherowskiego Chóru Męskiego „Harmonia” pełnili rolę bardzo aktywnych uczestników, wykonując swoje pieśni na aż dwóch oddzielnych koncertach organizowanych w gminie Dygowo. Zwraca uwagę fakt, że pierwszy z tych koncertów odbył się w XIII-wiecznej świątyni umiejscowionej w malowniczej miejscowości Świelubie, która jest domem dla zaledwie ponad setki mieszkańców.

Ks. Piotr Niedźwiadek, proboszcz parafii oraz zgromadzeni parafianie nie potrafili ukryć swoich emocji podczas mszy. Nie tylko wysłuchali oni wzruszających pieśni „Harmonii”, ale również wyrazili swoje uznania poprzez owacje na stojąco. Jacek Drewa, prezes chóru Harmonia, opisuje tę sytuację z wielkim entuzjazmem, podkreślając radość i uśmiechy słuchaczy, którzy czekali na chórzystów po koncercie.