Ofiara pożaru domu jednorodzinnego w Nowych Ślepcach

Smutną wiadomość przekazał młodszy brygadier Tomasz Kubiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie – starsza pani straciła życie podczas nocnego pożaru domu jednorodzinnego.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę, tuż po pierwszej godzinie, w Nowych Ślepcach, malowniczo położonej miejscowości w powiecie świdwińskim, w województwie zachodniopomorskim. W wyniku wybuchu ognia doszło do pożaru jednego z pokoi w budynku.

Po udanej akcji gaśniczej strażacy dokonali makabrycznego odkrycia – w spalonym pokoju znaleźli ciało starszej kobiety. Na szczęście, pozostali mieszkańcy domu zdołali opuścić budynek na czas, przed przybyciem służb ratunkowych.

Akcja gaszenia pożaru była prowadzona przez pięć zastępów straży pożarnej. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi udało się opanować sytuację.

Kwestię okoliczności wybuchu pożaru oraz przyczyny śmierci starszej kobiety bada teraz policja pod nadzorem prokuratury. Celem śledztwa jest ustalenie, co doprowadziło do tej tragicznej sytuacji.