Przedłużone ostrzeżenie przed silnym wiatrem w województwie zachodniopomorskim wg IMGW

Rano w sobotę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) postanowił rozszerzyć czas obowiązywania ostrzeżenia I stopnia. Ostrzeżenie to dotyczyło możliwości pojawienia się silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, który mógł osiągać porywy nawet do 85 km/h. Kierunek, z którego miał nadejść, to południowy zachód lub zachód. To ostrzeżenie miało zastosowanie do województwa zachodniopomorskiego.

Komunikat wydany przez IMGW przewidywał wystąpienie intensywnego wiatru, poruszającego się z prędkością średnią do 45 km/h, a w porywach nawet do 85 km/h. Wiatr ten miał nadejść z kierunków południowo-zachodnich oraz zachodnich.

Ostrzeżenie o pierwszym stopniu przed silnym wiatrem miało obowiązywać od godziny 4.50 do godziny 13 w sobotę. Zostało ono wydane dla siedmiu powiatów znajdujących się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Wśród wymienionych powiatów znalazły się: białogardzki, gryficki, kołobrzeski, miasto Koszalin, powiat koszaliński, sławieński oraz szczecinecki.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej szacował, że prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska pogodowego wynosi aż 80 procent.