Zachodniopomorskie atrakcje turystyczne

Województwo zachodniopomorskie obfituje w wiele ciekawych miejsc oraz atrakcji. Znajdziemy tutaj miasta o bogatej historii, parki narodowe urzekające swoim pięknem, a także wiele rozrywek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przyjrzyjmy się największym atrakcjom turystycznym województwa zachodniopomorskiego.

Zachodniopomorskie atrakcje

Wśród atrakcji w województwie zachodniopomorskim na pierwszy plan wysuwa się natura. W tym obszarze znajdziemy bowiem przede wszystkim wybrzeże morskie, ale również wiele jezior, rzek, czy ścieżek spacerowych w parkach narodowych. Jeśli chodzi o samo wybrzeże oprócz plaży, która jest atrakcją samą w sobie możemy znaleźć szereg ciekawych atrakcji w większych miastach, takich jak Kołobrzeg, czy Koszalin. Na uwagę zasługują chociażby latarnie morskie, czy kolejki wąskotorowe, które w otoczeniu natury oraz z dobiegającym nas szumem fal będą niepowtarzalnym przeżyciem.

Zachodniopomorskie atrakcje dla dzieci i nie tylko

W województwie znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci, które zostały stworzone specjalnie z myślą o nich, a także takie atrakcje, które umilą czas zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym, a także dorosłym. Przyjrzyjmy się niektórym z atrakcji, które warto odwiedzić będąc w zachodniopomorskim.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Jedną z ciekawszych atrakcji jest kolejka wąskotorowa, którą możemy przejechać na trasie Pogorzelica-Rewal-Trzęsacz. Przejażdżka kolejką jest przeżyciem samym w sobie, jednak kiedy przyjrzymy się jej historii, okaże się że może być ona jeszcze ciekawsza. Nadmorska kolej wąskotorowa ma już ponad 125 lat i wraz z upływem czasu jej forma pozostała niezmieniona. Można nazwać ją swego rodzaju reliktem przeszłości. Wagoniki oraz cała konstrukcja kolejki pozwoli nam poczuć się jak ludzie, którzy podróżowali nią w ubiegłej epoce.

Podziemne miasto

Wyspa Wolin charakteryzuje się ciekawą przyrodą, ale również wyjątkową historią. Związana jest ona z drugą wojną światową, podczas której wyspa była ważnym ośrodkiem walk. To właśnie tutaj znajdowały się schrony oraz potężne działa. Dzisiaj kompleks został zamieniony w atrakcję turystyczną, dzięki której zwiedzający mogą dowiedzieć się czegoś więcej korzystając z interaktywnych wystaw.

Zachodniopomorskie atrakcje

Skansen Słowian i Wikingów

Wyspa Wolin ma jednak dużo dłuższą historię. W odległych czasach zamieszkiwali tutaj Słowianie oraz, co ciekawe, Wikingowie. Dzisiaj nie pozostał po nich już żaden ślad, oprócz repliki miasta, która znajduje się w okolicach cieśniny Dziwny. Możemy tutaj podziwiać budowle stylizowane na tamte czasy oraz nabrzeże portowe. Pobyt w tym miejscu może dać nam okazję poczuć się jak za czasów Wikingów.

Be Happy Museum

Nie lubisz zwiedzać muzeów? Po odwiedzeniu tego miejsca możesz zmienić zdanie. Be Happy Museum, czyli innymi słowy Muzeum Szczęścia, to miejsce, w którym z pewnością odnajdą się dzieci, młodzież oraz dorośli – chociaż nie wszyscy. Muzeum oferuje ciekawe scenografie i aranżacje, na tle których można zrobić sobie profesjonalne zdjęcia. Wybór jest ogromny, a jedną z najczęściej wybieranych scenografii do selfie jest wanna z różowymi kulkami zaaranżowana na równie różowym tle.

Promenada Gwiazd

Międzyzdroje są ciekawym miastem, wartym odwiedzenia. To właśnie tutaj znajdziemy promenadę gwiazd, czyli alejkę z odciskami znanych osób. Znajdziemy na niej odciski aktorów, piosenkarzy oraz innych gwiazd sceny muzycznej, filmowej i innych. Miejsce warte odwiedzenia dla wszystkich fanów kina i muzyki.

Latarnie morskie

Będąc nad morzem nie sposób nie zajrzeć do jednej z wielu latarni. Jest to dobra okazja aby wybrać się na wycieczkę z dziećmi i wyjaśnić im funkcjonowanie tego rodzaju obiektów. Na uwagę zasługują głównie latarnie morskie w Świnoujściu (najwyższa latarnia morska w Polsce i jedna z wyższych w Europie), Niechorzu, Darłowie, czy Kołobrzegu. Chociaż aby dotrzeć na szczyt trzeba pokonać sporo schodów, to widoki roztaczające się z latarni rekompensują ten wysiłek.

Zachodniopomorskie atrakcje turystyczne

Hortulus – ogrody tematyczne

Jedna z ciekawszych zachodniopomorskich atrakcji turystycznych to ogrody Hortulus. Położone w Dobrzycy ogrody dzielą się na 30 części, które przedstawiają zróżnicowaną architekturę ogrodową. Wiele z nich nawiązuje do ogrodów z innych części świata. Najciekawszą atrakcją ogrodów dla dzieci i nie tylko będzie labirynt grabowy, w którym można spędzić czas na szukaniu wyjścia całą rodziną.

Krzywy Las

Nazywany czasami zaczarowanym lasem, zbiór drzew położony w Gryfinie zdecydowanie wyróżnia się wśród innych lasów, które możemy spotkać na co dzień. Wszystkie drzewa są u podnóża wygięte w stronę północy i chociaż istnieje wiele teorii na temat tego zjawiska, to tak naprawdę nie wiadomo jaka jest prawdziwa przyczyna. Ciekawe miejsce do odwiedzenia całą rodziną.

Park wodny

Mogłoby się wydawać, że będąc nad morzem, nie potrzebujemy wody w innym wydaniu. Nic bardziej mylnego. Na deszczową pogodę godny polecenia jest park wodny w Koszalinie, który oferuje wiele ciekawych atrakcji. Zjeżdżalnie, rwąca rzeka oraz strefa SPA to tylko niektóre z nich. Dobrze będą się tutaj bawić zarówno dzieci, jak i dorośli.

Park rozrywki Pomerania

Jeżeli mamy już dość leżenia na plaży, park rozrywki będzie ciekawym pomysłem na bardziej aktywny wypoczynek. Powstał on z myślą o całych rodzinach, a więc zarówno dzieci, jak i rodzice będą się tu dobrze bawić. Znajdziemy tutaj kilka sekcji tematycznych, wśród nich mini zoo, świat Wikingów, wodny świat, a także ekstremalne wahadła, które zapewnią wiele emocji nawet najbardziej wybrednym turystom.

Rejs statkiem

Do atrakcji turystycznych w zachodniopomorskim koniecznie trzeba zaliczyć rejs statkiem. Rejsy oferowane są w dużych miastach, a na uwagę zasługują szczególnie te, które wypływają z Kołobrzegu. Atrakcja ta dostosowana jest do wieku, dlatego też w zależności od oczekiwań, możemy wybrać wersję dla dzieci lub tę dla dorosłych. Warto pamiętać o tym, że jeśli wsiadamy na pokład statku po raz pierwszy, może dotknąć nas choroba morska.

Zachodniopomorskie atrakcje dla dzieci

Parki Miniatur

Znajdujący się w Międzyzdrojach park miniatur rokrocznie przyciąga turystów z całej Polski, a także z zagranicy. Jest on z pewnością jednym z ciekawszych punktów na mapie miasta, w którym możemy podziwiać miniaturowe wybrzeże Bałtyku, a także miniaturowych rozmiarów latarnie morskie i zabytki – wszystkie zgodne z faktycznym stanem. Bez podróżowania po wybrzeżu, możemy odkryć jego największe skarby. Inny park miniatur znajduje się w Dziwnowie. Tutaj również znajdziemy miniaturowe latarnie morskie oraz kolejki i inne ważne zabytki województwa zachodniopomorskiego.

Dolina Miłości

Dolina miłości to miejsce dość niezwykłe nie tyle ze względu na swój wygląd, ile na historię, która kryje się za jego powstaniem. Park został założony w połowie XIX wieku przez żonę, która oczekiwała na powrót męża. Z czasem park nieco podupadł, jednak nadal można przespacerować się dwiema głównymi ścieżkami.

Kłomino – miasto widmo

Chociaż nazywane jest miastem widmo, Kłomino to bardziej osada leśna, w której pozostało już tylko kilka opuszczonych budynków. Swego czasu miejsce to było bazą Armii Radzieckiej i mieszkało tu około 5 tysięcy osób. Po przejęciu osady przez Polskę, nie została ona zamieszkana i aktualnie jest stopniowo wyburzana. Jest to jedno z niewielu miast widmo w Polsce, stanowi więc ciekawą, choć nietypową, atrakcję turystyczną.

Pojezierze zachodniopomorskie – atrakcje turystyczne

Zachodniopomorskie atrakcje turystyczne przyciągają wielu turystów z Polski, ale również z innych krajów europejskich. Z pewnością jest tu wiele ciekawych miejsc, zasługujących na uwagę. Pojezierze zachodniopomorskie oferuje ciekawe propozycje na spędzenie czasu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeżeli wybierasz się na wakacje w rejony wspomnianego województwa, z pewnością znajdziesz tutaj wiele różnorodnych atrakcji turystycznych, z których skorzystasz wraz z rodziną lub przyjaciółmi.