Atrakcje dla dzieci – zachodniopomorskie

Wakacje to dobry moment, aby spędzić z dziećmi więcej czasu. To czas urlopowy, więc z pewnością niemal każdy z nas zaplanował wspólne spędzanie wolnych chwil cała rodziną. Dzieci, w zależności od wieku, mają specyficzne potrzeby, a jedną z nich jest potrzeba rozrywki. Właśnie z tą myślą, aby zapewnić im dobrą zabawę, powstało wiele różnorodnych atrakcji. W zachodniopomorskim znajdziemy bardzo dużo atrakcji dla dzieci, wśród których dobrze będą się bawić również rodzice. Przyjrzyjmy się niektórym z dostępnych możliwości.

Największe atrakcje dla dzieci w zachodniopomorskim – Kołobrzeg

Jednym z ciekawszych miejsc jest Miasto Myszy w Kołobrzegu. Jest to muzeum w formie mysiej nory, w którym znajdziemy ponad 500 okazów tych zwierząt. Dowiemy się tam również wielu ciekawostek na temat myszy i ich życia. Jest to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jeżeli jesteśmy już w okolicach Kołobrzegu, na uwagę zasługuje również park rozrywki Pomerania, w którym znajdziemy atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. To dobry pomysł na całodzienny wypad i dobrą zabawę. Pomerania jest największym za Pomorzu Zachodnim całorocznym parkiem rozrywki. Znajdziemy w nim atrakcje sezonowe, a także salę zabaw czynną przez cały rok. Poza tym, dzieci będą mogły odwiedzić wioskę Wikingów i pobawić się na dmuchańcach. Po całym dniu zabawy warto wybrać się na latarnię morską, która oferuje niezwykłe widoki, mimo, że najpierw trzeba na nią wejść po sporej ilości schodów. Z kolei wieczorem możemy skorzystać z rejsu prawdziwym statkiem pirackim.

Zachodniopomorskie – atrakcje dla dzieci – Koszalin

Nieco dalej, w Koszalinie znajdziemy park wodny, w którym także będzie się dobrze bawić cała rodzina. Różnej wielkości baseny i zjeżdżalnie to tylko niektóre z atrakcji, jakie tu znajdziemy. Będziemy mogli skorzystać również z basenu do nauki pływania, a dzieci z pewnością chętnie spędzą czas pod „grzybkiem”. Będąc w Koszalinie warto też odwiedzić tańczące fontanny, które dobrze prezentują się szczególnie wieczorem, kiedy są podświetlone. Ciekawą atrakcją dla dzieci będzie również wioska indiańska, w której dzieci będą mogły nauczyć się strzelać z łuku, a także obejrzeć typowe tańce indiańskie i wejść do jednego z wielu tipi. Warto odwiedzić także sportową dolinę. Starsze dzieci będą mogły zagrać w jedną z wielu gier towarzyskich, natomiast na mniejsze dzieci czeka plac zabaw. Znajdziemy tutaj również ściankę wspinaczkową oraz tor saneczkowy, a także jedyną w swoim rodzaju arena sportowa Archery Fun Park, gdzie dzieci mogą zagrać w bitwę Rival. Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu również koszaliński park linowy oraz papugarnia.

Inne atrakcje w zachodniopomorskim dla dzieci

Poza Koszalinem i Kołobrzegiem, w których ze względu na wielkość znajdziemy najwięcej atrakcji, istnieje jeszcze wiele ciekawych miejsc, które mogą zapewnić naszym dzieciom rozrywkę. Jedną z największych atrakcji znajdujących się pomiędzy Kołobrzegiem, a Koszalinem są Ogrody Tematyczne Hortulus, a przede wszystkim umieszczony wśród nich labirynt. Warto poszukać z niego wyjścia, gdyż będzie to niezwykła przygodą nie tylko dla dzieci, ale i dla całych rodzin. W centralnym punkcie znajduje się wieża widokowa, która daje wgląd we wszystkie części labiryntu. Inna atrakcja dla dzieci w zachodniopomorskim to swego rodzaju wyspa rozbitków, czyli Park Rekina w Rewalu. Ciekawe miejsce, w którym dzieci nie tylko będą się dobrze bawić, ale zdobędą również wiedzę na temat ryb i ssaków. Ich modele naturalnej wielkości są rozmieszczone na terenie całego parku. Wracając do tematyki Wikingów, na wyspie Wolin możemy odwiedzić Centrum Słowian i Wikingów, w którym dzieci będą mogły się pobawić na drewnianym placu zabaw oraz skorzystać z warsztatów ceramicznych.

Przyrodnicze atrakcje dla dzieci w zachodniopomorskim

Poza typowymi parkami rozrywki i innymi miejscami, gdzie liczy się głównie rozrywka, istnieje wiele ciekawych opcji na spędzenie czasu na łonie natury lub poznając z bliska różnego rodzaju zwierzęta. Jedną z takich atrakcji będzie wspomniana wcześniej papugarnia w Koszalinie. Dzieci będą mogły z bliska obcować tutaj z tymi zwierzętami, które nie są zamknięte w klatkach. Można znaleźć się z nimi w jednym pomieszczeniu, a więc naprawdę blisko. Podobne obcowanie z bliska, ale z innym gatunkiem zwierząt oferuje motylarnia w Niechorzu. Wchodzimy tutaj do pomieszczenia wypełnionego motylami, które chętnie usiądą nam na ręce, na ramieniu, czy jeszcze gdzie indziej. Trzeba jednak uprzedzić dzieci, żeby obchodziły się z tymi zwierzętami bardzo delikatnie. Inną możliwością jest Oceanarium w Międzyzdrojach. Tutaj co prawda nie mamy możliwości bezpośredniego obcowania ze zwierzętami morskimi, jednak możemy je zobaczyć z naprawdę niewielkiej odległości i bliżej się im przyjrzeć. W tym samym budynku możemy oglądać również wystawę gadów i płazów – od tych najmniejszych do tych o sporych rozmiarach.

Atrakcje dla starszych dzieci w zachodniopomorskim

Jeśli chodzi o starsze dzieci oraz młodzież, parki rozrywki mogą być również dobrym pomysłem. Poza tym, istnieje wiele miejsc, które nastolatkom na pewno przypadną do gustu. Jednym z nich z pewnością będzie Be Happy Museum, czyli miejsce, gdzie możemy robić wymarzone selfie. Znajdziemy tutaj różowo pastelowe kolory, ogromne słodycze, jednorożce oraz inne atrakcje, przy których można pozować do zdjęć. Ciekawą atrakcją może być też podziemne miasto w Świnoujściu, które przedstawia historię schronów i budowli militarnych. Kompleks jest bardzo ładnie wkomponowany w przyrodę i na pewno przyciągnie tutaj amatorów zwiedzania podziemi. W Koszalinie zaś możemy odwiedzić Muzeum Wody, w którym nastolatkowie oraz rodzice dowiedzą się wielu ciekawostek. Jest to atrakcja ciekawa również dla nieco młodszych dzieci.