Zachodniopomorscy rolnicy planują kolejne protesty i blokady dróg w poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się jako dzień obfitujący w protesty rolników z województwa zachodniopomorskiego. Deklarują oni, że zamierzają blokować ruch na drogach krajowych oraz wojewódzkich w ośmiu różnych lokalizacjach na przestrzeni dnia.

Rolnicy biorący udział w proteście uważają, że głównymi punktami spornymi są nie tylko nieograniczony przepływ towarów z Ukrainy, lecz również plany Unii Europejskiej dotyczące implementacji tzw. „Zielonego Ładu”, jak mówi Paweł Toporek, farmer z gminy Widuchowa.

Toporek, podkreślając kwestię utrudnień wynikających z protestów, wyraził przeprosiny dla wszystkich obywateli. Zaznaczył jednak, że organizatorzy starają się nałożyć blokady w jak najmniej kolidujący sposób. Dodał również, że każdy obywatel jest mile widziany do przyłączenia się do protestu, aby lepiej zrozumieć konsekwencje wprowadzenia „Zielonego Ładu” dla wszystkich.

Blokady planowane przez rolników mają mieć miejsce między innymi w takich miejscowościach jak: Myślibórz, Pyrzyce, Krajnik Dolny, Warnice, Rosnowo i Żeliszewo.