Sprawdź Samsung T9 – dysk zewnętrzny 1TB świetny dla podróżników

Potrzebujesz dysku o pojemności 1 terabajta, który z łatwością zabierzesz ze sobą wszędzie? Chcesz, aby Twoje dane były zabezpieczone gdziekolwiek jesteś? Samsung T9 jest świetnym przykładem szybkiego i zarazem bardzo wytrzymałego nośnika.

Dysk zewnętrzny 1TB odporny nawet na upadki

Dysk, który często zabierasz ze sobą w podróż powinien charakteryzować się solidną konstrukcją. Warto wiedzieć, że Samsung T9 jest odporny na skutki wstrząsów oraz upadków z wysokości do 3 metrów*. Tak wytrzymała obudowa może nieraz uchronić Cię przed utratą ważnych danych. Ponadto, producent w przypadku modelu T9 oferuje dostępność 5-letniej ograniczonej gwarancji**.

* Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

** Więcej informacji o gwarancji na stronie https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/warranty

Pamięć zewnętrzna 1TB – dla kogo będzie idealna?

Przestrzeń 1 terabajta*** na dane sprawdzi się w wielu przypadkach. W domowych warunkach dysk zewnętrzny 1TB*** można wykorzystać jako bibliotekę multimediów (filmów, seriali, muzyki, zdjęć itd.) lub podłączyć do konsoli, aby rozszerzyć pamięć na kolejne tytuły do ogrania. W pracy zaś pamięć zewnętrzna 1TB*** może posłużyć zarówno do zapisywania prezentacji i dokumentów, jak i większych plików np. nagrań do montażu wideo lub projektów graficznych.

*** 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

Dysk zewnętrzny 1 terabajt z interfejsem USB 3.2 Gen 2×2

Klasyczny dysk zewnętrzny 1TB USB 3.0 przestaje spełniać oczekiwania wymagających użytkowników. Oczekujesz wyższych szybkości transferu danych i jeszcze większej wydajności? Samsung wyposażył model T9 w interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™. Nośnik osiąga prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu danych sięgających do 2000 MB/s****. W praktyce możesz zapisać plik o wielkości 2GB w zaledwie jedna sekundę.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

**** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro