Wyspa Wolin i okolice – co warto zobaczyć?

Turystom, którzy postanowią spędzić wczasy nad polskim morzem, nuda z pewnością nie zagrozi. Ci, którzy postawią na pobyt w rejonie Wolin, mają przed sobą wiele wspaniałych możliwości. Jakich?

Z wizytą w mieście Wolin

Na wyspie Wolin czeka na turystów ciekawe miasteczko o tej samej nazwie. Jest ono miejscem ciekawym z kilku względów. Tu, nad brzegiem Dźwiny, turyści na brak atrakcji z pewnością nie będą mogli narzekać. Wolin może się pochwalić malowniczym rynkiem z ciekawym, neogotyckim ratuszem z XIX stulecia, wekowym kościołem św. Mikołaja oraz drewnianą rzeźbą Trzygłowa, która najpiękniej przypomina o długiej historii tego miejsca. Innym punktem, któremu w czasie wycieczki po Wolinie warto poświecić nieco więcej uwagi, jest Stocznia im. Niedamira, w której powstają wspaniałe repliki słowiańskich łodzi.

Międzyzdroje – raj dla każdego

Jednym z najpopularniejszych kurortów nad polskim morzem są Międzyzdroje. Ten ośrodek turystyczny to z jednej strony rewelacyjne zagospodarowanie, z drugiej – wiele wspaniałych atrakcji, dzięki którym każdy z nas może tu spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Na gości czeka tu i plaża, i zadbany park zdrojowy, choć dla wielu turystów i tak symbolem tej miejscowości pozostaje słynna Promenada Gwiazd. Pokazowa Zagroda Żubrów czy Muzeum Figur Wojskowych –oto kolejne atrakcje, jakimi ten kurort może przyciągnąć letników. Międzyzdroje są też dobrym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się wycieczki na Wzgórze Gosań oraz na Wzgórze Zielonka.

Atrakcje Kamienia Pomorskiego

Wizyta w tym mieście będzie z pewnością idealną propozycją dla tych osób, które fascynują się średniowieczną architekturą. Jednym z najcenniejszych zabytków tego miasta jest przecież imponująca katedra św. Jana Chrzciciela, uznawana za jeden z ciekawszych przykładów stylu romańskiego i gotyckiego w tej części kraju. Wznoszona od XII wieku świątynia do dziś robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Innym zabytkiem, któremu podczas zwiedzania tego miasta warto poświęcić nieco więcej uwagi, jest późnogotycki Pałac Biskupów. Wznosi się on w pobliżu katedry i jest cennym zabytkiem z XV stulecia, któremu warto przyjrzeć się uważniej.

Trzęsacz – w cieniu kościelnych ruiny

Ruiny kościoła w Trzęsaczu zaliczają się do najsłynniejszych atrakcji turystycznych nad polskim morzem. Sam kościół powstał w XV wieku, a w chwili, gdy go stawiano, znajdował się on w odległości 2 km od brzegu morza. Ponieważ Bałtyk zabierał coraz więcej ziemi, już w latach 70. XIX wieku przestano w tej świątyni odprawiać nabożeństwa. Dziś pozostałości tego kościoła są jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów, z jakimi można się spotkać nad polskim morzem.

Spacerkiem przez Dziwnów

Kolejnym punktem, któremu warto poświecić swój czas, jest Dziwnów. To piękne miasto nad rzeką Dziwną, może się pochwalić tak ciekawym obiektem, jakim jest tutejszy most zwodzony. Ta stalowa konstrukcja robi wielkie wrażenie na zwiedzających, szczególnie na tych, którzy mają okazję podziwiać proces jego podnoszenia. Dziwnów może się też pochwalić ciekawą przystanią, na terenie której zaczynają się wycieczkowe rejsy po Bałtyku oraz po Zalewie Szczecińskim.

W rejonie wyspy Wolin turystom nuda nie grozi. Dobre zagospodarowanie i świetnie rozwinięta baza noclegowa są czynnikami, które w znacznym stopniu ułatwiają nam planowanie wypoczynku w tej części kraju. A że na brak atrakcji nie można tu narzekać, chętnych na spędzenie wakacji w tej właśnie części kraju nie brakuje.