W ręce stargardzkiej policji wpadł duet przestępczy oskarżony o serię włamań

Funkcjonariusze z komendy powiatowej w Stargardzie, zajmujący się sprawami kryminalnymi, zatrzymali dwoje mieszkańców tego miasta. Para ta jest podejrzewana o serię włamań do różnych obiektów handlowych, które miały miejsce na terenie całego miasta.

Podejrzani to 48-letni mężczyzna i 42-letnia kobieta, dobrze znani lokalnym stróżom prawa. Podczas prowadzonych czynności śledczych udało się ustalić, że mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko włamania do sklepów, ale również kradzieże z piwnic mieszkalnych. Para przestępcza została jednak szybko namierzona i zatrzymana przez policję, po czym została doprowadzona do jednostki celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Zgodnie z relacją aspiranta Justyny Siwarskiej, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, podczas przesłuchania w komendzie, podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Dzięki efektywnej pracy śledczych, udało się także odzyskać skradzione przez nich przedmioty.

Obecnie, obu mieszkańcom Stargardu postawiono już zarzuty. W przypadku wyroku skazującego grozi im surowa kara, która w skrajnych przypadkach może wynieść nawet do 10 lat pozbawienia wolności.