Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 37 – kolizja trzech pojazdów, dwie osoby ranne

Na trasie w okolicach miejscowości Rusko doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych z busem, dwie osoby odniosły rany. Nastąpiło to na drodze krajowej numer 37, co spowodowało jej całkowite zamknięcie na czas działań ratunkowych, jak poinformowała służba dyżurna Punktu Informacji Drogowej przy szczecińskim oddziale GDDKiA.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło w poniedziałek i odnosiło się do sytuacji na drodze krajowej nr 37, gdzie znajduje się mała miejscowość Rusko. Owa prowadzi do Darłowa, leżącego w województwie zachodniopomorskim.

Sytuację na miejscu przedstawił dyżurny PID – doszło do kolizji, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz bus. Niestety, skutkiem tego zdarzenia były ranny dwie osoby.

Droga krajowa nr 37 musiała zostać zablokowana przez pewien czas, aby służby mogły interweniować. Zaleceniem GDDKiA jest objazd przez drogę wojewódzką nr 205, prowadzącą z Darłowa do Sławna.

Potrzeba przeprowadzenia wszystkich niezbędnych czynności przez służby ratunkowe może skutkować utrudnieniami na drodze trwającymi około 2 godziny.