Zbigniew Bogucki, były wojewoda i parlamentarzysta PiS, kandyduje na prezydenta Szczecina

Podczas konferencji prasowej Joachim Brudziński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, ogłosił kandydaturę Zbigniewa Boguckiego, posła partii i byłego wojewodę, na stanowisko prezydenta Szczecina. Według wiceprezesa PiS, ich rządy z Zjednoczonej Prawicy przez ostatnie osiem lat dowiodły, że dla nich Szczecin nie jest miastem podzielonym na frakcje partyjne.

Brudziński podkreślił, że to za sprawą ludzi takich jak Bogucki, PiS potwierdziło swoją otwartość na dialog i współpracę. Wyraźnie zaznaczył, że szczególną uwagę należy zwrócić na sytuację kobiet w Szczecinie. W jego opinii, mimo iż kobiety są widoczne w sferze publicznej, niewiele jest robione dla poprawy ich codziennych warunków życia.

Zapytany o szczegółowe plany dotyczące tej kwestii, Bogucki zapowiedział szybkie przedstawienie programu działań. Kluczowym aspektem tego programu ma być przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkanek Szczecina. Kandydat na prezydenta miasta wskazał również na potrzebę poprawy oświetlenia miasta. Bogucki wyraził także swój pogląd na temat rady kobiet przy prezydencie miasta, która jego zdaniem powinna działać bardziej efektywnie.