Stargard i jego atrakcje

Jest jednym z ciekawszych miast w rejonie Szczecina, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Stargard to wspaniałe atrakcje i interesujące zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

Jednym z ciekawszych obiektów, którym podczas spaceru po tym mieście warto poświęcić swój czas, jest muzeum urządzone w dawnym ratuszu. Ta placówka muzealna pozwoli każdemu z nas zdobyć wiele cennych informacji na temat historii tego miasta. Czeka tu również ciekawa ekspozycja etnograficzna, dzięki której każdy z nas będzie mógł zdobyć wiele cennych informacji na temat kultury ludowej w tej części kraju. Innym obiektem, którego w czasie wycieczki po Stargardzie nie można pominąć, jest kościół NMP. To jeden z ciekawszych zabytków sakralnych w tej części kraju, o wartości którego decyduje m. in. wpisanie tej świątyni na listę zabytków UNESCO. W kościelnym wnętrzu na zwiedzających czekają ciekawe dzieła sztuki, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują średniowieczne rzeźby oraz barokowy ołtarz główny. Ten ciekawy ośrodek miejski może też zachwycić turystów pozostałościami dawnych fortyfikacji, które są pamiątkami z czasów średniowiecza. Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszy się tu baszta znana jako Morze Czerwone. Jej wyjątkowość polega na tym, iż urządzono na jej szczycie taras widokowy, z którego można podziwiać Stargard oraz jego okolicę. Warto też zwrócić uwagę na dawne bramy miejskie, które do dziś wywierają wielkie wrażenie. Cennym zabytkiem jest też przysadzista Basteja, znajdująca się na terenie parku Piastowskiego. W jej XVI-wiecznych murach ma obecnie swą siedzibę placówka muzealna, która za pomocą prezentacji multimedialnych stara się przedstawić turystom w możliwie jak najciekawszy sposób dzieje miasta i jego mieszkańców.

Stargard to ciekawy ośrodek miejski, który dla każdego z nas może się okazać ciekawym kierunkiem wyprawy. Ponieważ tanie noclegi na terenie tego miasta można znaleźć bez większych problemów, planowanie dłuższych pobytów w rejonie Stargardu staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Efekt? Rośnie zainteresowanie tym miastem, zwiększa się też wiedza na temat jego zabytków. i dobrze, gdyż jest to jeden z ciekawszych punktów, jakie czekają na miłośników podróży w rejonie Szczecina.