Nowe umowy na budowę drogi S10 Szczecin – Piła: szczegóły i czas realizacji projektu

Zarówno konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, jak i Budimex, podpisały kontrakty na budowę pierwszych odcinków ekspresowej trasy S10 pomiędzy Szczecinem a Pilą. Przezroczystość w tym procesie pozwala nam zrozumieć nie tylko szczegółowe informacje dotyczące tych planów, ale również kluczowe daty.

Konsorcjum utworzone przez Kobylarnię i Mirbud ma zrealizować odcinek drogi o długości 19,6 km pomiędzy Suchaniem a Reczem. Ze swojej strony zobowiązały się one do wykonania tego zadania za kwotę 667,52 milionów złotych. Z kolei firma Budimex podjęła się budowy odcinka Piecnik – Wałcz, który ma 16 km długości, za sumę 552,2 milionów złotych.

Te dwie umowy dotyczące projektowania i budowy są pierwszymi kontraktami na realizację odcinków trasy S10 pomiędzy Szczecinem a Pilą. Łącznie trasa ta będzie miała około 113 km długości. Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, umowy na pozostałe sześć odcinków zostaną podpisane w najbliższych tygodniach. Przewidywany termin zakończenia inwestycji na terenie Pomorza Zachodniego to rok 2028.