Nowa era w Komendzie Powiatowej Policji w Choszcznie: uroczyste wprowadzenie mł. insp. Bogdana Marciniaka na stanowisko Komendanta

Na dzień dzisiejszy, złożył się wyjątkowy moment dla Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. W jej murach odbyła się ceremonia uroczystego wprowadzenia młodszego inspektora Bogdana Marciniaka na prestiżowe stanowisko Komendanta Powiatowego Policji. Do obsadzenia funkcji przyczynił się I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, inspektor Przemysław Domagała.

Sala odpraw Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie była miejscem, gdzie o godzinie 10:00 rozpoczęła się ta ważna ceremonia. Znajdowali się tam przedstawiciele lokalnej społeczności samorządowej, w tym Starosta choszczeński, Pani Wioletta Kaszak. Nie zabrakło również dowódców i komendantów służb mundurowych, przedstawicieli urzędów oraz instytucji współpracujących, reprezentantów związków zawodowych policjantów i pracowników Policji. Tym razem sala była również domem dla kadry kierowniczej średniego szczebla oraz funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

Najbardziej uroczystym momentem ceremonii było wręczenie przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, insp. Przemysława Domagałę, rozkazu personalnego mł. insp. Bogdanowi Marciniakowi o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie. Wydarzenie to poprzedziło symboliczne przywitanie ze sztandarem jednostki oraz złożenie meldunku o gotowości do podjęcia nowych obowiązków.

Świeżo upieczony komendant usłyszał od insp. Przemysława Domagały serdeczne gratulacje i życzenia wielu triumfów zarówno w dziedzinie zawodowej, jak i osobistej. Inspektor podkreślił, jak ważna jest umiejętność podejmowania trafnych decyzji i inicjowanie nowych działań, które będą miały na celu służyć społeczeństwu i motywować do efektywnego zarządzania jednostką.