Intensywne opady deszczu powodują chaos w powiecie choszczeńskim: Zalane ulice i budynki

Po burzach z intensywnymi opadami deszczu, które trwały ponad godzinę, powiat choszczeński zmaga się z poważnymi uszkodzeniami infrastruktury drogowej oraz zalanymi budynkami. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Choszcznie informuje, że otrzymała już 47 zgłoszeń dotyczących takich sytuacji, w tym przypadków zalania piwnic. W odpowiedzi na te zdarzenia, na miejscu pracuje 18 zastępów straży pożarnej.

Woda gromadząca się na ulicach Choszczna spowodowała problemy komunikacyjne i zalanie wielu budynków. Asp. Szymon Śliwa, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie, poinformował agencję PAP: „Otrzymaliśmy 47 zgłoszeń do godziny 17.30. Większość z nich dotyczyła zalanych piwnic i jezdni”.

Aspirant Śliwa wyjaśnił również, że obecnie na terenie powiatu choszczeńskiego działa 18 zastępów PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP). „Jednocześnie realizujemy zgłoszenia, ale nie wszystkich jesteśmy w stanie obsłużyć od razu” – dodał.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w piątek ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatów zachodniopomorskich, w tym choszczeńskiego. Przewidywane są „burze z bardzo silnymi opadami deszczu, wynoszącymi od 35 do 55 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może również wystąpić grad”. Ostrzeżenie IMGW ma obowiązywać do północy.