Miasta

Co warto zobaczyć w Sławnie?

fot. wikipedia.org - Mariusz Niemiec

Sławno to małe miasteczko położone pomiędzy Koszalinem a Słupskiem. Przejeżdżając w jego okolicach warto zatrzymać się na chwilę, by dostrzec kryjące się w nim zabytki i ciekawe miejsca.

Zabytki Sławna

Początki miasta sięgają końcówki XII wieku, kiedy stanowiło ono siedzibę księcia Racibora I, władającego ziemią sławieńsko-słupską. Ma więc ono swoją bogatą, długą tradycję. Będąc w nim warto zobaczyć m.in. Kościół Mariacki, którego budowę zakończono pod koniec XIV wieku. Godne uwagi są również dwie bramy. Brama Słupska wybudowana została w 1458 roku, a w XIX wieku funkcjonowały tam warsztaty wojskowe. Z kolei Brama Koszalińska, znajdująca się po przeciwległej stronie, wzniesiona została nieco wcześniej w 1453 roku. Co ciekawe, w latach 30. XX wieku po jej wyremontowaniu służyła hitlerowskim organizacjom młodzieżowym. Tuż za nią znajduje się natomiast pomnik „Chrystus przybywa do Sławna”.

Będąc w Sławnie warto zwrócić ponadto uwagę na cykl drewnianych rzeźb „Śladami Święców” przedstawiających średniowiecznych możnowładców, pełniących istotną rolę w dziejach Pomorza w tamtym czasie. Ciekawym miejscem na mapie Sławna są również Stawy Miejskie, przy których znajduje się niewielka plaża. Jest to idealne miejsce na odpoczynek w letni, upalny dzień, które przyciąga wielu mieszkańców miasta.

Powiązane artykuły
MiastaTurystykaZwiedzanie

Świnoujście – jakie atrakcje warto zobaczyć?

Świnoujście stanowi najdalej wysunięte na zachód miasto w kraju, które posiada morski port…
Czytaj dalej
MiastaTurystykaZwiedzanie

Szczecinek – najlepsze atrakcje

Szczecinek to piękne miasto, które swoją bogatą historię, łączy z nowoczesnymi obiektami.
Czytaj dalej
MiastaTurystyka

Sławno – poznaj jego tajemnice

Położone około 20 kilometrów od brzegu morskiego Sławno nie cieszy się zbyt dużym…
Czytaj dalej