Depilacja laserowa a bielactwo

Depilacja laserowa a bielactwo budzi duże zainteresowanie pod kątem bezpieczeństwa w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. Czy bielactwo stanowi więc przeciwwskazanie w podjęciu depilacji laserowej ciała? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa a bielactwo

Bielactwo należy do przewlekłych chorób skóry, które polega na jej depigmentacji. Konsekwencją tego zjawiska jest obumieranie komórek barwnikowych (melanocytów). Na skutek tego dochodzi do powstawania białych plam o nieregularnych kształtach, które mogą lokalizować się na całym ciele jak również na skórze głowy.

W temacie choroby jaką jest bielactwo pojawia się w ostatnim czasie wiele niewiadomych i wątpliwości. Jedną z nich jest depilacja laserowa ciała a bielactwo. Czy bielactwo stanowi więc przeciwwskazanie do wykonania tego rodzaju zabiegu?

Główną przyczyną, dla której bielactwo jest przeszkodą w wykonywaniu depilacji laserowej Warszawa jest brak melaniny w skórze oraz cebulce włosa. W związku z tym zabieg depilacji laserowej nie będzie w pełni skuteczny. Ponadto białe plamy występujące na ciele charakteryzują się wysoką wrażliwością na promieniowanie słoneczne. Brak zabezpieczenia naskórka przed działaniem słońca może skutkować poparzeniem. Przekłada się to również zabiegi depilacji laserowej. Zwiększa się bowiem ryzyko zbyt mocnego działania lasera na skórę, który mógłby wywołać tzw. działania niepożądane.

Inne przeciwwskazania do depilacji laserowej

znamiona skórne;
– tatuaże
w miejscu zabiegu;
– infekcja bakteryjna lub wirusowa (np. aktywna opryszczka);
– doustn
e retinoidy – aby wykonać zabieg, musi minąć 6 miesięcy od zakończenia leczenia

– ciąża i karmienie piersią;
– stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych) w miejscu wykonania zabiegu – aby wykonać zabieg, musi minąć miesiąc od zakończenia leczenia;
– epilepsja
(padaczka);
– cukrzyca;
– gorączka;
– leki
fotouczulające, zioła fotouczulające (retinoidy, antybiotyki, dziurawiec, nagietek, szałwia, arcydzięgiel);
– choroby dermatologiczne skóry np: fotodermatozy, skłonności do przebarwień;
– nadwrażliwość na substancje wybielające;
– choroby autoimmunologiczne: np. toczeń, twardzina, łuszczyca;
– infekcja w okolicy zabiegu;
– choroby psychiczne;
– choroby układu nerwowego.

– zabiegi z użyciem syntetycznych wypełniaczy (m.in. silikon) w miejscu zabiegu;
– zabiegi z użyciem naturalnych wypełniaczy w ostatnich 2 tygodniach w miejscu zabiegu;
– iniekcje toksyny botulinowej na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– peelingi chemiczne na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– głębokie peelingi chemiczne/ dermabrazja laserowa w ostatnich 3 miesiącach.

Podsumowanie

Depilacja laserowa nóg, depilacja laserowa bikini oraz depilacja laserowa ciała to trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Uwalnia od uciążliwych włosów, które stanowią częstą przyczynę ich wrastania, podrażnień po goleniu oraz zapalenia mieszków włosowych. Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie zapewnia wygodę oraz wysoki komfort jakim jest gładka i zadbana skóra, bez widocznych czarnych kropek. Depilacja laserowa wiąże się jednak z wykluczeniem pewnych przeciwwskazań, do których należy m.in. bielactwo. Ze względu na wysoką wrażliwość skóry z bielactwem zaleca się rezygnację z depilacji laserowej, ponieważ stanowi ryzyko nadmiernej reaktywności na zabieg oraz niską skuteczność terapii.