W jaki sposób bezpiecznie niszczyć dokumentację po zakończeniu archiwizacji?

Po zakończeniu archiwizacji można zdecydować się na samodzielne niszczenie dokumentów. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy przechowywane akta zajmują dużo miejsca, a ich utylizacja wymaga wykorzystania wyjątkowo wydajnego sprzętu. Znacznie skuteczniejsze może się okazać zamówienie profesjonalnej usługi utylizacji akt.

Jak przebiega profesjonalne niszczenie dokumentów?

Zanim rozpocznie się realizacja usługi, konieczne jest ustalenie szczegółów zamówienia z konsultantem Destroy&Recycling. W tym celu najlepiej skontaktować się z doradcą. Następnie dokumentacja pakowana jest do specjalnych pojemników, które są transportowane do niszczarni samochodem śledzonym GPS pod okiem doświadczonego konwojenta.

Utylizacja akt odbywa się zgodnie z normą ISO 21964, która stanowi międzynarodowy standard w tym zakresie. Budynek, w którym znajduje się profesjonalna instalacja niszcząca jest specjalnie zabezpieczony licznymi barierami logicznymi i fizycznymi, nie ma więc obaw, że do środka dostaną się osoby niepowołane. Na samym końcu wystawiamy ponadto fakturę i certyfikat potwierdzający zniszczenie dokumentów. Można go okazać w przypadku ewentualnej kontroli.

Jakie są zalety profesjonalnego niszczenia dokumentów?

Profesjonalne niszczenie dokumentów jest doskonale zoptymalizowanym procesem. Zamówienie takiej usługi pozwala skoncentrować się na ważniejszych z punktu widzenia prowadzenia organizacji kwestiach. Skorzystanie z usług specjalistów stanowi również gwarancję, że akta zostaną zutylizowane w bezpieczny sposób. Zatrudnieni przez nas specjaliści posiadają zaświadczenie o niekaralności i zobowiązani są do zachowania tajemnicy służbowej. W przypadku, gdy nie chcesz, aby zawartość archiwum znalazła się poza siedzibą organizacji, świetnie sprawdza się mobilna utylizacja dokumentów.

Bezpieczne niszczenie dokumentów pozwala zachować zgodność z obowiązującymi przepisami, ale jest również doskonałym sposobem na zwolnienie przestrzeni w siedzibie organizacji. Zlecenie tego zadania zewnętrznej firmie pozwala na zoptymalizowanie procesów, które zachodzą w przedsiębiorstwie. Dzięki temu masz pewność, że nie zostaną popełnione żadne błędy, które mogłyby doprowadzić do problemów. Zdecyduj się na zamówienie usługi profesjonalnego niszczenia dokumentów, a na pewno nie będziesz żałować tej decyzji. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego stresu i skierujesz swoją energię na ciekawsze zagadnienia.