Uzbrojony i nietrzeźwy mężczyzna wtargnął do kościoła w trakcie nabożeństwa w Czaplinku

Wydarzyło się coś niecodziennego i zaskakującego w centrum Czaplinka, miasta położonego w województwie zachodniopomorskim. W poniedziałek, dokładnie o 17:45, do jednego z kościołów wtargnął mężczyzna uzbrojony w nóż. Najbardziej niepokojące jest to, że miało to miejsce podczas odbywającego się nabożeństwa.

Na miejscu obecne były dzieci biorące udział w ceremonii pierwszej komunii świętej. Jednak nim doszło do tragedii, dorosłych wiernych udało się obezwładnić intruza i powiadomić służby policyjne. Policja niezwłocznie zareagowała na zgłoszenie i mężczyzna został zatrzymany za zakłócenie porządku publicznego podczas religijnego obrzędu.

Po zatrzymaniu okazało się, że 40-letni napastnik był pod wpływem alkoholu, ale nie wykazywał agresji. Podczas badania stwierdzono, że miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Obecnie przebywa on w areszcie policyjnym. Gdy wytrzeźwieje, rozpoczną się czynności procesowe – poinformowała aspirant Karolina Żych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.