Turcja – kierunek na wakacje i nie tylko

Turcja jest krajem, który ma wiele oblicz. Znajdziemy tutaj zarówno typowo europejskie kurorty oraz miasta pełne turystów, jak i bardziej azjatyckie klimaty, meczety oraz zupełnie inna kulturę. W zależności od tego jakie miejsce w Turcji wybierzemy na wakacje, będziemy mogli znaleźć wiele różnorodnych i ciekawych miejsc. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych upodobań i od tego w jaki sposób lubimy spędzać wolny czas. Przyjrzyjmy się więc niektórym miejscom, które zasługują na uwagę i które warto zobaczyć jeśli wybieramy się na wakacje do Turcji.

Stambuł – miasto o wielu obliczach

Stambuł jest miastem, które z pewnością zasługuje na uwagę. Znajdziemy tutaj naprawdę wiele różnorodnych miejsc, a poza tym możemy zapoznać się z nieznaną nam w w większości kulturą. To ogromne miasto, w którym możemy spotkać zarówno piękne turystyczne miejsca, jak i niebezpieczne dzielnice, w które lepiej się nie zapuszczać. Jest to miasto wielu kontrastów i jeśli zwiedzamy je z głową możemy wynieść naprawdę wiele z takich wakacji. Na uwagę z pewnością zasługuje największy bazar w mieście, w którym najlepiej się zgubić i poczuć miejscową kulturę z bliska. Możemy się targować i kupić wiele miejscowych rzeczy po niskich cenach.

Turecka riwiera

Kolejne miejsce, które zasługuje na uwagę to turecka riwiera. Znajdziemy na niej wiele ciekawych miejsc i miast oraz miasteczek. W sezonie riwiera turecka jest dosłownie oblegana przez turystów, dlatego trzeba się liczyć z tłumami. Nie przeszkadza to jednak w zwiedzaniu oraz w plażowaniu. Możemy podziwiać starożytne ruiny, które pamiętają bardzo dawne czasy. Możemy także skorzystać z rozrywek takich jak rafting, spływy po rzekach, czy też zwiedzanie różnego rodzaju kanionów oraz innych atrakcji przyrodniczych, które prezentują się naprawdę pięknie. Turcja jest pełna niesamowitych miejsc, które zasługują na uwagę, jeśli więc mamy taką możliwość z pewnością warto odwiedzić ten kraj.