Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Pękaninie – pociąg Inter City zderzył się z Volkswagenem Transporterem

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w środowy dzień 03.04.2024, dokładnie o godzinie 14:49, w miejscowości Pękanino. Powodem była dramatyczna kolizja na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, gdzie doszło do zderzenia samochodu marki Volkswagen Transporter z pociągiem przewoźnika Inter City.

W wyniku drastycznego uderzenia, ofiara była uwięziona we wraku auta. Uratowanie poszkodowanego wymagało użycia specjalistycznego sprzętu i wielu wysiłków. Mimo intensywnych prób niesienia pomocy, ratownicy nie zdołali uratować życia mężczyzny.

Email poświęcono także badaniu sytuacji pasażerów pociągu. Jak ustalono, w momencie zdarzenia podróżowało nim około 150 osób. Szczęśliwie, nie odnotowano żadnych innych ofiar wymagających pomocy medycznej.

Ostatecznie działania operacyjne na miejscu kolizji zostały zakończone o godzinie 17:23. Teren zdarzenia pozostał pod nadzorem policji, prokuratury oraz Służby Ochrony Kolei. Także prokurator, prowadzący czynności na miejscu zdarzenia, sugerował, że przyczyną tragicznego wypadku mogło być nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.