51-letni mężczyzna poszukiwany przez sąd został zatrzymany przez policję. Czeka go 3 lata w zakładzie karnym.

Gdy na ul. Koszalińskiej w Sławnie pojawiał się Ford Transit bez tablic rejestracyjnych, funkcjonariusze patrolujący tę okolicę postanowili dokładniej przyjrzeć się sytuacji. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, odkryli, że jego kierowcą jest 51-letni mieszkaniec Danii, który był poszukiwany przez prawo. Mężczyźnie nie udało się uniknąć aresztu – został odwieziony do policyjnej celi, skąd trafi do zakładu karnego na 3 lata.

Interwencja miała miejsce w nocy, kiedy funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego sławieńskiej komendy zwrócili uwagę na auto poruszające się bez tablic rejestracyjnych. Co więcej, nerwowe zachowanie 51-latka wzbudziło podejrzenia policjantów, co skłoniło ich do przeprowadzenia testu alkomatem. Wyniki były negatywne, jednak dalsza kontrola przyniosła zaskakujące odkrycia. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie niewielką ilość narkotyków – okazało się, że była to metaamfetamina.

Problemy mężczyzny nie skończyły się na posiadaniu narkotyków. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku w celu odbycia kary pozbawienia wolności o długości 3 lat. W związku z tym, policjanci pobrali dodatkowo krew do badań w celu sprawdzenia obecności środków odurzających w organizmie mężczyzny. Możliwe więc, że 51-latek stanie przed sądem ponownie.