Szczecin i okolice: co warto zobaczyć?

Turyści, którzy postanowili spędzić urlop w rejonie Szczecina, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. W tej części kraju wspaniałe atrakcje czekają na gości niemal na każdym kroku, a dobre zagospodarowanie i rewelacyjna baza noclegowa ułatwiają planowanie wypoczynku w tym miejscu. Co warto zobaczyć w trakcie pobytu w okolicy Szczecina? Jakie miejscowości warto uwzględnić w programie krajoznawczej wycieczki?

Z wizytą w Szczecinie

Wiele ważnych atrakcji i pięknych zabytków czeka w Szczecinie – mieście, które może się pochwalić długą i ciekawą historią. Porty morskie, Brama Królewska, ratusz staromiejski, Wały Chrobrego oraz zabytkowe świątynie – oto atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Wizytówką tego miasta jest jednak inny obiekt. To Zamek Książąt Pomorskich, który intryguje zarówno swą formą, jak i ciekawą przeszłością.

Atrakcje Stargardu Szczecińskiego

W pobliskim Stargardzie Szczecińskim również nudzić się nie można. To miasto przyciąga wspaniałą starówką. Otaczają ją mury obronne, wznoszone pomiędzy XIII a XVI stuleciem. Do dziś można tu podziwiać dawne bramy miejskie, będące dziś nie lada atrakcjami turystycznymi. W mieście tym zachwyca również potężny, gotycki kościół z XIII wieku oraz basteja, która przyciąga ciekawą kolekcją militariów.

Na tropie Templariuszy

Wycieczki w rejonie Szczecina to świetna propozycja dla tych turystów, których fascynują tajemnicze historie. Z pamiątkami po Templariuszach, można się spotkać m. in. w Chwarszczanach. Ta wieś w XIII wieku należała do rycerzy – zakonników, z którymi wiąże się tak wiele legend oraz tajemniczych historii. Co można tutaj zobaczyć? Dumą wsi jest późnoromański kościół z XIV wieku, który do dziś zachował cechy obronne.

Spotkania z Cystersami

W okolicach Szczecina spotkać można się również z ciekawymi pamiątkami po Cystersach. Jednym z tych miejsc, w których można oglądać zabytki po tym zgromadzeniu, jest Kołbacz. I tu główną atrakcją jest kościół, wzniesiony w stylu późnoromańskim pod koniec XIII wieku. Warto też zwrócić na gotyckie domy, będące pamiątką po dawnych zabudowaniach klasztornych.

Szczecin to miasto intrygujące, którego wielkim walorem jest ciekawa przeszłość i pełna cennych zabytków okolica. Urlop w tej części kraju to wspaniała przygoda, szczególnie dla tych, których zainteresowała historia.

Przy współpracy z portalem Gethome.pl oferujący wynajem mieszkania w Szczecinie, które znajdą Państwo pod linkiem https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/szczecin/

One thought on “Szczecin i okolice: co warto zobaczyć?

Dodaj komentarz