6 miejsc, które warto zobaczyć w Szczecinie

Szczecin to jeden z najważniejszych ośrodków miejskich na terenie województwa zachodniopomorskiego. Piękna okolica, dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz ogromna ilość zabytków sprawiły, iż miasto to stało się nie tylko ważnym ośrodkiem gospodarczym, ale i turystycznym. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Miejsce 6. Kino Pionier

Szczecin może stać się wspaniałym celem wycieczki dla miłośników historii, pięknych budowli oraz…sztuki filmowej. Pobyt w tym mieście warto zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na wizytę w miejscowym kinie. A nie jest to kino byle jakie! Kino Pionier to najstarsze na świecie kino, które działa do dziś. Swą działalność rozpoczęło ono w 1909 roku i do dziś jest jednym z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Szczecina.

Miejsce 5. Szczecińskie podziemia

Podziemne Trasy Sz5czecina są ciekawą propozycją dla tych, którzy interesują się historią i wolny czas chcą przeznaczyć na odkrywanie tajemnic miejskich schronów. Osoby, które chcą wybrać się na podziemny spacer, mogą zdecydować się na wizytę w schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej, lub w schronie przeciwatomowym, w którym skupiono się na upowszechnianiu wiedzy na temat czasów zimnej wojny oraz życia w PRL-u. Taka lekcja historii na długo pozostanie w pamięci każdego turysty, pozwoli mu też spojrzeć na dzieje Szczecina z wyjątkowej perspektywy.

Miejsce 4. Wały Chrobrego

Gdzie warto pospacerować w czasie pobytu w Szczecinie? Po Wałach Chrobrego, z których roztaczają się piękne widoki i na Odrę, i na zabudowania miasta. Nie brak tu tarasów widokowych, z których można podziwiać piękne panoramy, ciesząc się wypoczynkiem w wyjątkowej atmosferze. Stylowe fontanny, schody prowadzące nad Odrę oraz liczne herby pomorskich miast – oto atrakcje, z jakimi można się spotkać w czasie spaceru po tym miejscu.

Miejsce 3. Szczecińska filharmonia

Szczecińska filharmonia, której patronuje Mieczysław Karłowicz, jest jednym z symboli współczesnego miasta oraz jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w tej części kraju. Nowatorska bryła przyciąga uwagę, a gmach filharmonii był nagradzany w wielu konkursach architektonicznych. To miejsce przyciąga zatem i melomanów, i tych, których interesuje budownictwo.

Miejsce 2. Muzeum Narodowe

To najważniejsza placówka muzealna nie tylko na terenie Szczecina, ale i całego Pomorza Zachodniego. W jego murach nie brak cennych dzieł sztuki oraz numizmatów, wielkie wrażenie mogą też zrobić zbiory historyczne i archeologiczne. Wizyta w tym miejscu pomoże każdemu z nas zdobyć wiele cennych wiadomości na temat przeszłości Pomorza oraz jego kultury, dostarczy nam jednocześnie niezapomnianych wrażeń.

Miejsce 1. Zamek Książąt Pomorskich

Zwiedzanie Szczecina nie może się obejść bez wizyty na terenie tek ważnego obiektu, jakim jest Zamek Książąt Pomorskich. Ta renesansowa budowla, należąca do rodziny Gryfitów, przyciąga turystów swą historią i majestatyczną sylwetką. Turyści mogą też zajrzeć do zamkowych komnat oraz wspiąć się na zamkową wieżę, będącą rewelacyjnym punktem widokowym.

Szczecin to wspaniały cel niejednej wycieczki, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym. Kto chce lepiej poznać Pomorze Zachodnie, ten odkrywanie piękna tego regionu powinien rozpocząć właśnie w Szczecinie. Tu, wśród pięknych budowli z różnych okresów historycznych, nuda nikomu z nas nie zagrozi.

One thought on “6 miejsc, które warto zobaczyć w Szczecinie

Dodaj komentarz