Słowo podsumowania Zachodniopomorskiego Dnia Dziedzictwa w Poczekalni Kultury

W nowo utworzonej świetlicy „Poczekalnia Kultury” zlokalizowanej na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich w Sławnie, doszło 30 października 2023 roku do celebracji końca Zachodniopomorskiego Dnia Dziedzictwa. Podczas uroczystości podsumowującej ten wydarzenie, wyłonieni zwycięzcy konkursów, które odbyły się w ramach ZDD 2023, otrzymali nagrody z rąk samorządu miasta Sławno.

Młodzi mieszkańcy Sławna mieli okazję zgłębiać historię swoich rodzin, tworzyć drzewa genealogiczne oraz organizować izby muzealne odpowiadające historii ich miasta. Dodatkowo, uczestniczyli oni także w Miejskiej Grze Terenowej. Wszystko to miało miejsce dzięki inicjatywom ramowym ZDD 2023.

Konkurs fotograficzny i warsztaty plastyczne dla młodzieży zorganizował Sławieński Dom Kultury. Tego dnia była również okazja do refleksji i retrospekcji. Ryszard Liminowicz, obecnie mieszkaniec Poznania, wrócił pamięcią do lat młodzieńczych spędzonych w Sławnie. Opowiedział o swojej przygodzie z tym miastem, podkreślając jego piękno i bogatą historię.

Gospodynią tej uroczystości była Hanna Dobak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie. Nagrody zwycięzcom konkursów wręczała zaś Marzena Łużyńska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie.