Przebudowa przejazdu kolejowego w Szczecinie zakończyła się wcześniej niż przewidywano

Rekonstrukcja przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Witkiewicza w Szczecinie zakończyła się o dzień wcześniej niż zaplanowano. Już w sobotę, te strategiczne arterie komunikacyjne były dostępne dla ruchu kołowego.

Przejście drogowo-kolejowe pomiędzy ulicami Jagiellońską i Witkiewiczem zostało zamknięte dla ruchu kołowego prawie dwa tygodnie temu, dokładnie 16 października. Zamknięcie to było konieczne ze względu na planowane prace remontowe.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego pierwotnie przewidywał, że projekt modernizacji będzie trwał do dnia dzisiejszego, czyli 29 października. Ta nieodzowna przerwa w dostępie do tych ruchliwych ulic spowodowała wiele utrudnień dla kierowców, wymuszając na nich zmianę zwykłych tras. Autobusy linii 86, które normalnie poruszają się przez osiedle Kaliny, musiały tymczasowo wykorzystywać objazd przez ulice Twardowskiego i Mickiewicza oraz aleję Bohaterów Warszawy.

Jednak jak zauważył Kacper Reszczyński, przedstawiciel Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, udało się skrócić czas przebudowy o jeden dzień. Oznacza to, że prace zakończyły się w sobotę, 28 października, a nie jak pierwotnie zakładano – 29 października.