Sławno – poznaj jego tajemnice

Położone około 20 kilometrów od brzegu morskiego Sławno nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem wśród turystów. Pozostaje w cieniu Jarosławca oraz Darłowa, które szczycą się większą uwagą przyjezdnych. Jednak jeżeli jesteśmy w pobliżu, warto zwiedzić to miasteczko, gdyż atrakcji tu nie brakuje.

Ciekawe miejsca w Sławnie

Należy podkreślić, że Stare Miasto zostało w całości wpisane na listę zabytków. Wśród miejsc wartych zobaczenia możemy wymienić następujące obiekty wymienione poniżej.

Brama Koszalińska

Pochodzi najprawdopodobniej z połowy XV wieku i zbudowana jest z cegły oraz kamienia. Przez główną oś budynku przechodzi tunelowy przejazd. Niegdyś wchodzi w skład obwarowań miejskich.

Brama Słupska

Jest to jedna z trzech miejskich bram, które znajdowały się w tej miejscowości. Datę jej powstania określa się jako XV wiek. Obecnie zaliczana jest do budowli wolnostojących, a do jej budowy wykorzystano cegłę i inspirację stylu gotyckiego.

Budynek Poczty

Nawet tak pospolity budynek jak poczta może przyciągać wzrok. Obiekt powstał w 1905 roku i architektonicznie nawiązuje do innych budowli w mieście. Od samego początku spełnia jedną funkcję, aż do dnia dzisiejszego.

Ratusz

To obiekt, który na tle innych budowli jest bardzo młody. Zbudowany został w latach 1905-07. Jest potężny, okazały i niewątpliwie stanowi wizytówkę miasta. W jego wnętrzu można znaleźć wiele pięknych elementów wykończenia.

Dworzec Kolejowy

Biorąc pod uwagę historię miasta, jest to bardzo istotny obiekt. Niegdyś Sławno leżało na ważnym szlaku komunikacyjnym, tak więc w 1869 roku doszło tutaj to budowy dworca.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Bardzo cenny obiekt architektoniczny, który powstał w latach 1226-1264. Wyposażanie kolejnych wnętrz kościoła trwało aż do XV wieku. Został zbudowany, jak większość budynków z tamtego okresu z cegły w stylu gotyckim.