MiastaTurystykaZabytki

Pyrzyce – co warto tu zobaczyć? Najlepsze atrakcje

Pyrzyce to mała miejscowość, która mieści się w województwie zachodniopomorskim niedaleko Szczecina. Miasto to posiada interesującą historię sięgającą średniowiecza, którą niewątpliwe warto zgłębić. Jakie atrakcje warto zobaczyć, będąc niedaleko?

Dwór w Krzemlinie

Obiekt ten został wzniesiony pod koniec XVIII w. Jest to parterowy budynek murowany nakryty wysokim dachem o klasycznej formie. Jego tradycyjny kunszt połączony z niebanalnym stylem z pewnością warty jest zobaczenia.

Miejsce pierwszego chrztu Pyrzyczan

Miejscem, które warto zobaczyć, jest także studnia św. Ottona. Została zbudowana w 1826 roku w miejscu związanym z tradycyjnym chrztem Pyrzyczan.

Wzgórze przy ul. Staromiejskiej w Pyrzycach

Będąc w Pyrzycach, zachęcamy do zobaczenia cmentarza, który powstał na wzniesieniu ok. XIX w. Jest to owalny, nieregularny teren, na którym występują skarpy. Dostrzec tam można ślady nagrobków sprzed czasów wojny.

Kościół przy ul. Staromiejskiej w Pyrzycach

Obiektem godnym uwagi jest także kościół, który został wzniesiony ok. 1260 roku. Działka kościelna położona jest na niewielkim wzniesieniu, a w otoczeniu dostrzec możemy liczne rodzaje starodrzewu.

Mini tężnie

Bardzo interesującym i wartym zobaczenia miejsce są mini tężnie. Obiekt wydziela aerozol z solanki i jest prototypem modeli tężni.

Stare miasto w Pyrzycach

Będąc w Pyrzycach, nie sposób pominąć miejsca, jakim jest stare miasto, pochodzące z XIII wieku. Pierwotnie dominowały tu malownicze kamienice, natomiast wojny i ząb czasu pozostawił jedynie nieliczne obiekty jak np. ruiny Bramy Szczecińskiej.

Powiązane artykuły
MiastaTurystykaZwiedzanie

Świnoujście – jakie atrakcje warto zobaczyć?

Świnoujście stanowi najdalej wysunięte na zachód miasto w kraju, które posiada morski port…
Czytaj dalej
MiastaTurystykaZwiedzanie

Szczecinek – najlepsze atrakcje

Szczecinek to piękne miasto, które swoją bogatą historię, łączy z nowoczesnymi obiektami.
Czytaj dalej
MiastaTurystyka

Sławno – poznaj jego tajemnice

Położone około 20 kilometrów od brzegu morskiego Sławno nie cieszy się zbyt dużym…
Czytaj dalej