Zachodniopomorskie – dlaczego warto tu przyjechać?

Zachodniopomorskie to region, który bogaty jest w nadmorskie kurorty, uzdrowiska, a także liczne obszary zielone, a w tym park narodowy. Odnajdzie tu coś dla siebie z pewnością każdy turysta, niezależnie od wieku czy zainteresowań.

Województwo to położone jest w północno-zachodniej Polsce i od północy graniczy z Morzem Bałtyckim. Stolicą województwa jest Szczecin. Zachodniopomorskie swoim obszarem zajmuje niemal 22 900 km2.

Zachodniopomorskie – dla łowców przygód

To województwo, w którym każdy może poczuć się jak dziecko, zmienić w Wikinga, skosztować jadalne kwiaty, odwiedzić najwyższą nad polskim morzem latarnię morską, a nawet przejechać się w czołgu.

Latarnia morska w Świnoujściu liczy aż 65,5 m wysokości, a jej światło sięga na odległość 46,4 km w głąb morza. Turyści mogą także zachwycać się niezwykłą architekturą i zapierającymi dech w piersi widokami z pozostałych latarni: w Kołobrzegu, Niechorzu, Kikucie, Darłowie czy Jarosławcu.

Nie brakuje tutaj także zabytków militarnych Świnoujścia – Podziemnie Miasto na Wyspie Wolin, Fort Gerharda, Fort Zachodni czy remiza przy Parku Zdrojowym.

Zabytki i przyroda

W Stargardzie Szczecińskim możemy oglądać gotycką Kolegiatę NMP Królowej Świata. Samo miasto posiada wiele basztów, czatownic i bram, które należały do najpotężniejszych warowni w Księstwie Pomorskim.

Pałac w Siemczynie to miejsce, w którym odwiedzimy interaktywne muzeum baroku. We wsi Krępcewo, za Stargardem dla turystów dostępny jest kamienny grobowiec ludu kultury pucharów lejkowatych sprzed 5 tys. lat.

Miłośnicy przyrody i gotowania z pewnością docenią coroczne wydarzenie, jakim jest „Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych” w Dobrzycy, gdzie można spróbować takich przysmaków jak dania z różą, fuksją i lawendą.