Szczecinek – najlepsze atrakcje

Szczecinek to piękne miasto, które swoją bogatą historię, łączy z nowoczesnymi obiektami. Malownicze położenie wśród wzgórz, jezior i pięknych zielonych lasów stanowi jedno z wielu atutów tego miejsca. To miasto stworzone jest do wypoczynku i korzystanie z dóbr natury. Mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z dobrze rozwiniętej infrastruktury sportowej, oraz komunikacji. Co jednak warto tu zobaczyć?

Jezioro Trzesiecko

Pierwszą atrakcją na liście jest Jezioro Trzesiecko. Należy do jednego z trzech jezior, między którymi leży Szczecinek. Niewątpliwie jest główną atrakcją tego miasta. Do dyspozycji mamy tutaj 3 kąpieliska, które czynne są oczywiście w okresie letnim.

Zamek Książąt Pomorskich

Będąc nad Jeziorem Trzesiecko warto także odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich. Jest to średniowieczna budowla z okresu XIV wieku. Niestety zamek przez stulecia przechodził wiele przeróbek i udoskonaleń, dlatego nie do końca zachował się jego początkowy charakter. Obecnie mieści się tu hotel wraz z restauracją, jest to więc miejsce, w którym można odpocząć po długim zwiedzaniu.

Ratusz i Rynek w Szczecinku

Powstały w 1852 roku Ratusz mieści w się w północnej części rynku. Poprzedni budynek, choć położony w centrum, to jednak nie nadawał się do użytku ze względu na jego zły stan techniczny i musiał zostać zburzony. Obecny Ratusz zbudowany jest w eklektycznym stylu o bardzo masywnych fundamentach.

Bunkry w Szczecinku

Pochodzą z okresu II wojny światowej. Zostały wzniesione w latach 1933-36 i stanowiły ważny schrony przed natarciem wojsk radzieckich. Zlokalizowane są na północ i zachód od miasta.

Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza

Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza zostało utworzone w 2012 roku i znaleźć w nim możemy zbiory związane z walkami w okresie II wojny światowej. Liczy 21 pomieszczeń i dwie kondygnacje, na które składają się między innymi: pokój dowódcy, wartownie i pomieszczenie flankujące.

Wieża obserwacyjna Świątki

Jest to wieża o wysokości 35 metrów. Została wybudowana jako obiekt służący do obserwacji. Znajdziemy ją w dzielnicy Świątki, która należy do Szczecinka od 2010 roku. Aby wejść na wieże, musimy pokonać drewniane schodki. Z tarasu widokowego mieszczącego się na 42 metrze obiektu możemy podziwiać panoramę zachodniej części miasta.