Podziękowania dla zaangażowanych funkcjonariuszy policyjnych w Szczecinie

Dzisiejszego dnia, w Sali Generalskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie miało miejsce uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych i nagród finansowych przez szefa garnizonu zachodniopomorskiego, insp. Szymona Sędzika. Te szczególne podziękowania adresowane były do funkcjonariuszy za ich przykładne wykonywanie obowiązków, niebywały profesjonalizm oraz niesłabnące zaangażowanie zarówno na służbie, jak i poza nią.

Dzięki swoim działaniom, wyróżnieni funkcjonariusze przyczynili się do ocalenia życia jednostki borykającej się z problemami emocjonalnymi. Udaremnili również jazdę nietrzeźwemu kierowcy, a także udzielili pomocy medycznej pasażerowi, który niefortunnie wypadł z pojazdu. Insp. Przemysław Domagała, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, również uczestniczył w spotkaniu i dołączył do gratulacji i podziękowań.

Na ceremonię wręczenia nagród zaproszeni zostali oficerowie z garnizonu zachodniopomorskiego wraz z ich przełożonymi. W gronie wyróżnionych znaleźli się funkcjonariusze z Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz patrol z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą.

Insp. Szymon Sędzik podkreślił, że wyróżnieni policjanci, którzy w czerwcu br. pokazali, jak ważne jest dumne noszenie policyjnego munduru. Ich silne zaangażowanie, odpowiedzialność, kreatywność oraz zdolność do szybkiego podejmowania trafnych decyzji mają bezpośredni wpływ na ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Niezmienne postępowanie, samodzielna inicjatywa i konsekwencja w działaniu tych funkcjonariuszy przyczyniły się również do usunięcia z dróg nietrzeźwego kierowcy.