Kierowca z dwoma promilami i zakazem prowadzenia pojazdów potrącił pieszych – sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w Sarbinowie, gdzie mężczyzna kierujący dostawczakiem, pomimo bycia pod wpływem prawie 2 promili alkoholu i mając na swoim koncie dwukrotny zakaz prowadzenia pojazdu wydany przez sąd, spowodował wypadek, potrącając przechodniów na chodniku. Następstwem tych dramatycznych wydarzeń była decyzja sądu o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci izolacji. Kierowca ten będzie musiał spędzić najbliższe trzy miesiące w areszcie.

W kolejnym dniu po zdarzeniu, w środę, kierujący busa stanął przed sądem i usłyszał szereg poważnych zarzutów. Obejmowały one spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu, ignorowanie dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, ucieczkę z miejsca wypadku oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanym pieszym po kolizji.

Prokurator, który przeprowadzał sprawę, wystąpił jednocześnie z wnioskiem do sądu o aresztowanie podejrzewanego. Wyrok zapadł dzień później, w czwartek.

Sąd Rejonowy w Koszalinie zgodził się z argumentacją prokuratora i postanowił zastosować izolacyjny środek zapobiegawczy wobec sprawcy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.