Ostateczne rezultaty wyborów do Parlamentu Europejskiego w Stargardzie

Podano do publicznej wiadomości ostateczne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Niestety, kandydaci ze Stargardu nie zdobyli wystarczającej ilości głosów, aby reprezentować miasto w parlamencie w Brukseli.

Łącznie uprawnionych do wyrażenia swojego stanowiska w tych wyborach w Stargardzie było 49 008 mieszkańców miasta. Frekwencja na poziomie 41,43 proc. była minimalnie wyższa niż średnia dla całego kraju, która wyniosła 40,65 proc. Mieszkańcy Stargardu mogli głosować w jednym z 37 dostępnych punktów.

W informacji udostępnionej przez Urząd Miejski w Stargardzie czytamy, że w obwodowych komisjach wyborczych rozdano 20 305 kart do głosowania. Dodatkowo, pięć osób zaproponowało korzystanie z metody głosowania korespondencyjnego. Łącznie, mieszkańcy miasta wrzucili do urn 20 190 ważnych kart. Najwyższą frekwencję odnotowano na osiedlu Pyrzyckim, gdzie uprawnionych do głosowania było 2422 osoby, a udział w wyborach wzięło 1821 mieszkańców.

Według wyników, mieszkańcy Stargardu najczęściej wybierali kandydatów z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska, na których zagłosowało 44,39 proc. osób. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobył 29,24 proc. głosów, natomiast Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 9,54 proc. głosujących.