Odstąpiono od zakazu wstępu do lasów w Zachodniopomorskiem

Województwo Zachodniopomorskie otwiera swoje lasy dla mieszkańców i turystów. Decyzja o uchyleniu zakazu wstępu, który dotychczas obowiązywał, została oficjalnie podjęta przez wojewodę. Zakaz ten wprowadzono z powagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Zachodnia część województwa zachodniopomorskiego może cieszyć się ponownie dostępem do swoich leśnych terenów. Akt prawny, który ograniczał możliwość korzystania z lasów został właśnie anulowany przez wojewodę.

Warto przypomnieć, że od kwietnia pewne obszary leśne w Zachodniopomorskiem były zamknięte dla zwiedzających. Ograniczenia obowiązywały w gminach powiatu gryfińskiego, takich jak Banie, Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko-Zdrój czy Widuchowa. Dotyczyły też powiatu myśliborskiego (konkretnie gminy Boleszkowice oraz fragmenty gmin: Dębno i Myślibórz), powiatu polickiego (gmina Kołbaskowo) oraz powiatu pyrzyckiego (gmina Kozielice).

10 września pojawiło się kolejne rozporządzenie wojewody zachodniopomorskiego. Rozszerzało ono obszar ograniczeń o powiat policki, część gminy Miasto Szczecin (obejmując miejskie lasy Szczecina, w tym Las Arkoński i obszar wokół Jeziora Szmaragdowego), a także gminy Goleniów i Stepnica.