Nowa Lewica planuje wystawić 350 kandydatów do wyborów samorządowych w Zachodniopomorskiem

Dariusz Wieczorek, pełniący rolę ministra nauki w rządzie oraz funkcję wiceprzewodniczącego w Nowej Lewicy, przekazał informacje na temat planów swojego Komitetu Wyborczego na zbliżające się wybory samorządowe. Zgodnie z tymi informacjami, w województwie zachodniopomorskim Nowa Lewica zamierza wystawić aż 350 kandydatów.

Zaplanowano, że kandydaci do sejmików będą reprezentować Komitet Wyborczy Nowej Lewicy. W przypadku decyzji dotyczących wyborów na poziomie powiatów i gmin, odpowiedzialność za ich podejmowanie spoczywa na strukturach lokalnych Nowej Lewicy. Ustalenia te wynikły z obrad Rady Wojewódzkiej tego ugrupowania, które odbyły się w Zachodniopomorskiem.

Podczas niedzielnego (25 bm.) spotkania Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy, dokonano także wyboru kandydatów na stanowisko prezydenta miast. Bogdan Jaroszewicz został wybrany jako jedyny kandydat na prezydenta Szczecina ze strony KW Nowej Lewicy. Jest to jedyna pozycja, która była rozważana podczas niedzielnej rady w zakresie wyborów prezydenckich w stolicy regionu.