Nauka przez zabawę – język angielski od najmłodszych lat

Nauka języków we współczesnym świecie jest czynnością priorytetową, gdyż nie tylko w łatwy sposób rozwinie to umiejętności językowe, ale także pozwoli na swobodne dogadanie się za granicą i znacznie ułatwi znalezienie w przyszłości dobrze płatnej pracy. Jednak jaką metodę nauki języka angielskiego najlepiej obrać? Nie jest to tak oczywiste jak się wydaję, jednak większość swojej podstawowej wiedzy dobrze zdobywać w wieku dziecięcym, gdyż wtedy mózg człowieka o wiele lepiej i trwalej chłonie wszelaką wiedzę.

Nauka języków najlepiej przyswaja się w najmłodszych latach życia

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę, zwłaszcza gdy robią to z własnej chęci. Umiejętności i wiedza, które zdobywane są w wieku dziecięcym, zazwyczaj są bardzo trwałe i zostają z człowiekiem na lata. Kluczowym aspektem jest to czy dziecko ma ochotę na naukę, ponieważ bez braku chęci zdobywania wiedzy przez dziecko, wszelkie wysiłki mogą pójść na marne. Gdy młody człowiek pragnie poznawać nowe zagadnienia i wykorzystywać je w praktyce w jego mózgu wytwarza się dopamina, która odpowiedzialna jest za bardzo efektywne uczenie. Wiadomo, iż każde dziecko ma własne tempo nauki i nie każdy młody człowiek jest w stanie uczyć się w ten sam sposób co jego rówieśnicy. Jednak czy istnieje metoda nauki angielskiego, która będzie bardzo skuteczna i przystosowana do każdego dziecka?

Metoda nauki angielskiego – którą wybrać?

Dziecko najlepiej przyswaja wiedzę poprzez zabawę, gdyż wtedy bardziej skupia uwagę na tym co robi. Siedzenie przy książkach nie jest skuteczną i trwałą metodą nauki z racji, iż człowiek nie przykuwa do tej czynności tak dużej uwagi, jaką powinien poświęcić. Skuteczna nauka jest trudną czynnością, gdyż wymaga od dziecka bardzo dużo wysiłku i skupienia, dlatego wielu młodych ludzi odczuwa niechęć do nauki. Kluczem do sukcesu w nauce jest poznanie swoich potrzeb i odkrycie, jaka metoda nauki angielskiego będzie najodpowiedniejsza. Obecnie powstaje wiele szkółek oferujących w swoim cennikach język angielskiego dla dzieci, jednak należy zwrócić uwagę przede wszystkim na metodę nauczania, jaką oferują. Dosyć popularna ostatnio stała się metoda Helen Doron, która opiera się na zrozumieniu i dokładnym poznaniu procesu, w jaki sposób dzieci się uczą i jakie czynności powinny zostać podjęte, aby wiedza zdobyta przez dziecko, została z nim na długie lata. Dzięki temu sposobowi, który również opiera się na zabawie, dziecko będzie mogło kontynuować naukę w domu. Więcej o metodzie Helen Doron tutaj.

Jaka szkoła językowa stosuje metodę Helen Doron?

Wcześniej wspominana metoda została opracowana przez brytyjską nauczycielkę, która skupiła się na przekazywaniu wiedzy dzieciom w wieku od 3 do 19 lat. Całą swoją skuteczność, Helen Doron oparła na zabawie, oferując swoim podopiecznym różnego rodzaju audiowizualne zabawy, takie jak filmy, piosenki, a nawet aplikacje, które miały za zadanie pomóc w edukacji dzieci. Wiele młodszych ludzi posiada pamięć fotograficzną, dzięki czemu o wiele łatwiej pochłaniają wiedzę, która oparta jest na barwnych obrazach z podłożonym do nich dźwiękiem. W Polsce pierwsza szkoła językowa Helen Doron powstała ponad 20 lat temu i wykorzystywała te same metody nauczania, jakie stosowała twórczyni tej metody. Ta metoda okazała się rewolucyjna spośród innych, które były oferowane przez tradycyjne szkoły językowe, dlatego obecnie w Polsce znajduje się 200 placówek pomagających w nauce języka angielskiego ponad 36 tysięcy dzieciom i młodzieży. Dlatego też warto postawić na szkołę w Koszalinie, która oferuje język angielski dla dzieci. Więcej informacji o szkole Helen Doron w Koszalinie można uzyskać z tego linku: https://helendoron.pl/angielski-koszalin/.