5 mało znanych miejsc w woj. zachodniopomorskim

Województwo zachodniopomorskie ma bardzo dużo do zaoferowania nie tylko mieszkańcom, ale i turystom. Jeżeli jednak chcemy odpocząć od zgiełku na plażach czy ulicach, z pewnością powinniśmy się zainteresować mniejszymi miejscowościami, które owiane są nutką tajemnicy i cechują się ciszą i spokojem. Zachodniopomorskie kojarzy nam się zazwyczaj ze Szczecinem oraz Kołobrzegiem. To województwo ma jednak o wiele więcej pięknych miejsc, które warto zwiedzić. Sprawdź listę 5 miast, do których warto pojechać z wizytą w woj. Zachodniopomorskim.

Rusinowo

Rusinowo to bardzo dobrym pomysł na wypoczynek, jeżeli cenisz sobie ciszę, spokój i kontakt z naturą. Mimo tego, że to miejsce stale się rozwija, to dalej na turystycznej mapie pozostaje rejonem mało znanym. Położenie miejscowości blisko morza wśród lasów to gratka dla miłośników wypoczynku na łonie natury.

Bobolin

Jest to miejsce położone w gminie Darłowo. Mimo że nie zachwyca swoimi rozmiarami, to posiada wiele ciekawych atrakcji dla turystów. Znajdziemy tutaj jedną z najczystszych plaż w całej Polsce, która przy okazji jest bardzo piękna. Cisza, spokój i szum morza – czego chcieć więcej? Możemy także podziwiać tu pozostałości po II wojnie światowej.

Świdwin

To miasto położone jest między Szczecinem i Koszalinem. Sąsiaduje z rzeką Rega i zachwyca swoimi walorami turystycznymi. Znajdziemy tu mnóstwo zabytków, które warto zobaczyć. Wśród nich znajduje się np.: Brama Kamienna, Zamek Joannitów czy wieża Bismarcka.

Wałcz

Miast to położone jest nad rzeką Żydówką. Jest to mało znane miejsce, chociaż jej wyjątkowa struktura powinna zachęcać rzeszę turystów do odwiedzenia. Piękno tego miasta to np. dwa jeziora położone w centrum miasta. Jezioro Raduń pozwoli nam odpocząć od zgiełku ulicznego szumu, natomiast jezioro Zamkowe to raj dla miłośników żeglarstwa, czy wędkarstwa.

Dąbkowice

W tym miejscu możemy totalnie odciąć się od codzienności. Tę miejscowość trudno nawet znaleźć w nawigacji, a jednak istnieje! Niegdyś była to rybacka wieś, jednak obecnie ciągle zyskuje na popularności. Chociaż nie możemy liczyć tutaj na zbyt wiele atrakcji to miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu, z pewnością nie będą narzekali.