Kołobrzeg – co warto zobaczyć?

Kołobrzeg to jednak z najbardziej popularnych miejscowości nad polskim morzem. Z roku na rok możemy zaobserwować to coraz większą liczbę turystów nie tylko z Polski. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest jego nadmorskie położenie. Jeżeli jednak plażowanie nam się znudzi, to nie możemy narzekać na brak atrakcji. Co zwiedzić w Kołobrzegu? Zapraszamy do zapoznania się z listą.

Molo

Molo znajdziemy tuż obok sanatorium w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Pierwszy pomost zbudowano tu w 1881 roku. Obiekt ten został jednak zniszczony podczas II wojny światowej. W 1971 roku otwarte zostało nowe molo, którego konstrukcja sięga 220 metrów i 9 metrów szerokości.

Uzdrowisko

Od dawna, bo już od XIX w. zaczęto dostrzegać walory uzdrowiskowe Kołobrzegu. W 1872 roku po wydaniu decyzji o likwidacji twierdzy wojskowej ośrodek ten w krótkim czasie stał się kurortem. Rozpoczęła się budowa dzielnicy uzdrowiskowej, w mieście powstało wiele zieleńców, a także posadzono nadmorski park.

Okręty i rejsy

Będąc nad polskim morzem nie możemy pominąć tak popularnej atrakcji jak rejs statkiem, szczególnie zabytkowym. Oprócz tego w porcie można podziwiać okręty wojskowe i zwiedzać je podczas trwania Dni Morza i w święta państwowe. Po męczącym zwiedzaniu lub rejsie z pomocą przychodzi przystań rybacka przy ulicy Bałtyckiej, która oferuje świeże ryby prosto z kutra.

Ratusz Miejski

Wybudowany w latach 1829-32 ratusz przypomina wyglądem średniowieczny zamek obronny. Na środku znajdziemy herb Polski oraz Kołobrzegu, a dekoracje stanowią wieżyczki. Wśród filarów możemy dostrzec także pręgierz zwany Kolumną Adebara. Miejsce z pewnością wyjątkowe i warte zobaczenia.

Ukryta Kraina w Kołobrzegu – świetne miejsce dla dzieci

Jeżeli jesteśmy w podróży z dziećmi to doskonałym pomysłem, jest podróż do zaczarowanej krainy. To jedyne miejsce na świecie, w którym możemy dostrzec niesamowity świat magii. Na samym początku zwiedzania otrzymujemy różdżkę, która czaruje przedmioty oraz postacie. W Krainie zamieszkują różne bajkowe postacie i zwierzęta. Dzieci z pewnością będą zachwycone!