Najlepsze punkty widokowe w woj. zachodniopomorskim

Na Pomorzu Zachodnim nie brakuje zapierających dech w piersi krajobrazów, które są niezwykle różnorodne. Zobaczymy tu wydmy, morze, łąki pola i jeziora. Odpowiednia perspektywa daje możliwość jeszcze lepszego dostrzeżenia walorów regionu. Takie odmienne spojrzenie możemy zyskać, odwiedzając pobliskie punkty widokowe. Gdzie ich szukać?

Most w Siekierkach

Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez turystów, ale też mieszkańców. Malowniczy most składa się z przeprawy pieszo-rowerowej, a także punktu widokowego, z którego możemy zobaczyć okolicę. Całość liczy 700 metrów.

Wieża widokowa w Ińsku

Wieża, która została niedawno oddana do użytku, składa się ze stalowej konstrukcji, a jej wysokość to niemal 30 metrów. Na wieże wejdziemy za darmo, a widoki, które będziemy mogli podziwiać z wysokości odpowiadającej 8 piętrom, z pewnością chwyci nas za serce. Widok z góry na jezioro Ińsko i okolice robi niesamowite wrażenie.

Obrotowa kawiarnia w Kołobrzegu

Podobnie jak wieża w Ińsku kawiarnia obrotowa w Kołobrzegu położona jest na wysokości 30 metrów. Znajduje się na szczycie hotelu Arka Medical SPA. W środku znajdują się ściany ze szkła, a specjalny mechanizm kawiarni obraca się wokół własnej osi. Jeżeli jesteśmy w Kołobrzegu to kawa w tym miejscu, jest obowiązkowa.

Ogrody Hortulus Spectabilis – Labirynt

Po przejściu labiryntu, który liczy ponad 1 ha, czeka na nas wieża widokowa, z której możemy zobaczyć piękną okolicę. Ten punkt widokowy wznosi się na wysokość 19 metrów, a na 18 metrze ulokowany jest taras widokowy, na który prowadzi ponad 100 schodów.

Wieża widokowa w Cedyni

Ostatnim punktem widokowym, który wymienimy, jest wieża cedyńska. Od czasów jej powstania stanowi jeden z najbardziej popularnych i charakterystycznych punktów w okolicy. Wznosi się na wysokość 14 metrów i widoczna jest z niemal każdego punktu w mieście.