Interwencja Krajowej Administracji Skarbowej w Zachodniopomorskiem: 12 paczek z nielegalnym tytoniem zabezpieczone

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) działający na terenie województwa zachodniopomorskiego, przechwycili przesyłkę zawierającą łącznie 21 kg nielegalnie przemycanego tytoniu. Ten niezarejestrowany towar tytoniowy, którego handlem zajmują się przemytnicy, pozbawił Skarb Państwa środków z niewpłaconych podatków na kwotę blisko 24 tys. zł.

Przypominamy, że zarówno nabywanie jak i rozpowszechnianie produktów tytoniowych bez wymaganych zezwoleń, a także pomaganie w ich dystrybucji lub ukryciu, jest przestępstwem skarbowym lub wykroczeniem. Każda taka działalność jest surowo karana przez prawo.

Dzięki rutynowej kontroli przesyłek realizowanych przez dwie firmy kurierskie ze Szczecina, ujawniono i zatrzymano 12 paczek z nielegalnym tytoniem. Wygląd paczek oraz ich masa były następujące: cztery paczki o masie 1 kg każda oraz osiem paczek również o masie 1 kg każda – co daje łączną wagę przemycanego towaru wynoszącą 21 kg.

Podczas kontroli wykorzystywane były urządzenia RTG, które są nieocenionym narzędziem w pracy służb celnych. Pozwalają one na dokładne prześwietlenie paczek i identyfikację potencjalnie podejrzanych produktów. W działaniach biorą również udział psy służbowe – Merida i Rego, które są niezastąpione w wykrywaniu nielegalnych substancji.