Emerytura dla "Kazika", odważnego psa policyjnego po siedmiu latach służby w Koszalinie

Mieszkańcy Koszalina żegnają czworonogiego bohatera, owczarka niemieckiego o imieniu „Kazan”, znanego również pod pseudonimem „Kazik”. Po pełnym poświęcenia okresie siedmiu lat służby w Komendzie Miejskiej Policji, uznano, że nadszedł czas na zasłużony odpoczynek dla tego niesamowitego zwierzęcia.

Znany i szanowany za liczne sukcesy, „Kazik” odnotował wiele triumfów w swojej karierze policyjnej. Specjalizując się w prowadzeniu śledztw poszukiwawczych, wielokrotnie pomagał w odnalezieniu zaginionych osób. Ale to nie jedyne osiągnięcia tego psa – był także ulubieńcem dzieci. Dzięki udziałowi w różnorodnych działaniach profilaktycznych i pokazach tresury, zdobywał ich sympatię i uczył szacunku do sił porządkowych.

Obecnie, po przejściu na emeryturę, „Kazik” cieszy się spokojem starości, pod czujnym okiem swojego długoletniego policyjnego opiekuna. Życie tego wyjątkowego psa nie jest już pełne policyjnych zadań, ale wciąż jest pełne radości i miłości.

Podczas ceremonii pożegnalnej, 9-letni „Kazik” został uhonorowany specjalnymi prezentami: medalami pamiątkowymi, pysznymi smakołykami i kością na zasłużoną emeryturę.