Hulajnoga elektryczna – alternatywny sposób poruszania się po mieście

Z pewnością w ostatnim czasie zwróciłeś uwagę na osoby poruszające się ulicami miasta hulajnogami elektrycznymi. Zyskują one coraz większą popularność wśród młodych osób, dla których są one alternatywnym sposobem dojeżdżania do pracy oraz możliwością aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Hulajnoga elektryczna to unowocześniona wersja klasycznej hulajnogi napędzanej poprzez pracę nóg. W tym przypadku urządzenie porusza się dzięki zasilaniu akumulatora, który należy regularnie ładować. Jazda hulajnogą elektryczną to nie tylko dobra zabawa i możliwość podróżowania po mieście w prosty i dogodny sposób. Dla wielu stanowi bowiem środek transportu do pracy, który jest mniej kosztowny od podróżowania autem. Hulajnogą elektryczną na jednym ładowaniu pokonać można nawet do kilkudziesięciu kilometrów. Oznacza to, że da się na niej przejechać na drugi koniec miasta i bez obaw o rozładowanie akumulatora wrócić z powrotem.

Zakup hulajnogi elektrycznej – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze hulajnogi elektrycznej nie należy kierować się jedynie jej wyglądem i ceną. Warto zapoznać się z jej parametrami i porównać obserwowany model z innymi dostępnymi w ofercie. Istotne okazać się mogą dane dotyczące mocy silnika, maksymalnej prędkości, maksymalnego obciążenia czy zasięgu na jednym ładowaniu. Dodatkowo warto sprawdzić, jaka jest średnica kół, czy hulajnoga elektryczna jest wodoodporna, jaka jest jej waga oraz czy posiada dodatkowe funkcje. Lepszej jakości urządzenia posiadają własną, dedykowaną aplikację, łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth oraz dysponują systemem odzyskiwania energii kinetycznej.

Hulajnogi elektryczne – jaka cena?

Wszystkie wymienione czynniki wpływają wymiernie na cenę hulajnogi elektrycznej. Najtańsze modele z silnikiem około 50W, maksymalną prędkością 6km/h oraz zasięgiem na jednym ładowaniu w przedziale od trzech do sześciu kilometrów kosztują w granicach 300-400 złotych. Za około tysiąc złotych znaleźć można urządzenia o silniku 250W, prędkości 25km/h oraz maksymalnym zasięgu około 20 kilometrów. Jeśli jednak postawi się na hulajnogę elektryczną za kilka tysięcy złotych, wówczas otrzymać można urządzenie w wersji sportowej o imponujących parametrach. Niektóre z nich dysponują dwoma silnikami o mocy 1000W każdy, co pozwala uzyskać prędkość nawet do 65km/h oraz pokonać dystans w granicach 70 kilometrów. Z reguły wyposażone są także w pokaźniejsze koła, mając przy tym większą masą całkowitą oraz maksymalne obciążenie względem nieco tańszych modeli. Korzystając z nich warto pamiętać o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa w postaci ochraniaczy i kasku.