Atrakcje turystyczne Szczecinka

Szukając ciekawego miejsca na spędzenie weekendu warto wybrać się do Szczecinka. Miasto kryje w sobie wiele atrakcji, które pochłonąć mogą na wiele godzin.

Szczecinek to pięknie położone, nowoczesne miasto, które każdego roku przyciąga masę turystów. Znajdziesz tam deptak, muzeum, zamek, wieżę czy park. Odpocząć można ponadto nad jeziorem Trzesiecko, które oczarowało już niejednego wczasowicza.

Zabytki Szczecinka

W mieście znaleźć można wiele ciekawych, zabytkowych miejsc. Jednym z nich jest rynek, będący centralnym placem śródmieścia. Znajduje się na nim wyjątkowy Ratusz Miejski, charakteryzujący się neogotyckim stylem, z wieżą powstałą w 1852 roku. Kilkaset metrów na północ znaleźć można kolejny potężny, neogotycki budynek pełniący rolę Muzeum Regionalnego. Warto je odwiedzić i zapoznać się z interesującymi wystawami poświęconymi dziejom miasta oraz okolic, tradycjami pomorskiej szlachty czy garnizonu.

Jezioro Trzesiecko i Wielimie

Piękne jezioro Trzesiecko położone niemal w samym sercu miasta oraz duże jezioro Wielimie umiejscowione na jego obrzeżach to punkty obowiązkowe wizyty w Szczecinku. Zdecydowanie więcej atrakcji kryje jednak w sobie pierwsze z nich. Nad jeziorem Trzesiecko znaleźć można liczne punkty widokowe, pomosty (Zamkowy i Centrum), czy atrakcję turystyczną „Ufo na Trzesiecku”. Jest też plaża miejska, plaża na „Mysiej Wyspie”, „Na Świątkach”, „Trzesieka” oraz całkiem spore kąpielisko. Będąc na wschodnim brzegu jeziora koniecznie należy odwiedzić Wieżę Przemysława (Bismarcka). Wybudowana została w 1910 roku, aby na jej szczycie rozpalić ogień ku czci kanclerza Niemiec. Obecnie jest ona ogólnodostępną wieżą widokową, podświetlaną w nocy. Co warte podkreślenia Szczecinek dzięki swoim jeziorom słynie też z turystyki kwalifikowanej i sportów ekstremalnych. Sporą część turystów stanowią poprzez to miłośnicy nart wodnych, windsurfingu oraz nurkowania.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinku

Będąc w Szczecinku warto zobaczyć też tamtejszy Zamek Książąt Pomorskich. Położony jest w pobliżu jeziora Trzesiecko i otaczają go malownicze krajobrazy. Pełni on obecnie funkcję centrum konferencyjnego, w którym zorganizować można różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, konferencje czy szkolenia. Gospodarze zamku zapraszają ponadto do odwiedzenia Galerii Sztuki ZAMEK.

Restauracje i Hotele w Szczecinku

Szczecinek to miasto turystyczne, więc wybierając się tam na weekend nie musisz martwić się o zakwaterowanie. Występuje tam wiele eleganckich i ekskluzywnych hoteli oraz gustownych restauracji, w których wraz z rodziną zjecie wspólny posiłek. Czas można spędzić również w aktywny sposób na pobliskich kortach tenisowych oraz na licznych placach zabaw dla dzieci.