Hotel Gołębiewski boryka się z problemami dotyczącymi nielegalnie postawionych basenów

Wygląda na to, że hotel Gołębiewski, który jest w trakcie intensywnych prac budowlanych w Pobierowie, ma do rozwiązania poważny problem. Mianowicie, konstrukcja pięciu basenów zewnętrznych dokonana została bez odpowiedniego pozwolenia na budowę. Te nieprzewidziane komplikacje pojawiły się właśnie w momencie, kiedy prace wydawały się być na ukończeniu i obiekt zdawał się być gotowy do przyjmowania gości już tego lata.

Informacje o wstrzymaniu prac związanych z budową kompleksu basenowego przekazał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryficach. W skład wspomnianego kompleksu wchodzą trzy duże baseny, brodzik oraz zestaw urządzeń typu jacuzzi.

W kwietniu bieżącego roku inspekcja wydała pięć oddzielnych decyzji, w których oficjalnie stwierdziła, że budowa tych obiektów miała charakter samowolki budowlanej. Inwestor nie zgadza się z tymi decyzjami i podjął walkę w sądzie, jednak na chwilę obecną bez żadnych sukcesów. Jednocześnie, firma stara się o legalizację swoich działań i uzyskanie pozwolenia na budowę basenów.