Zielona Góra, czyli miejsce połączenia zabawy z nauką

Nazwa „Zielona Góra” brzmi w taki sposób, że można się spodziewać, że to miejsce jest usytuowane wysoko i bardzo zielone. To tylko nazwa, ponieważ miasto znajduje się na wysokości zaledwie 71 metrów nad poziomem morza. Nie zmienia to jednak faktu, że zachwyca swoją urodą i urokiem.

Zielona Góra leży w zachodniej Polsce niedaleko granicy z Niemcami i słynie z winnic. Ze względu na swoje położenie bywa jednym z przystanków na trasie Warszawa-Berlin. Wszystkie jego zalety udowadniają, dlaczego warto zaplanować postój i poznać ciekawe aktywności w tym miejscu.

Centralna część miasta

W widocznym miejscu w centrum Zielonej Góry znajduje się Rynek Starego Miasta. Obejmuje imponujący Ratusz pośrodku i wiele kafejek, barów, sklepów i restauracji wokół niego. To dobre miejsce, aby zorientować się w mieście i obserwować świat, popijając kawę.

Zegarowe dzwony biją co godzinę, a na tablicach można znaleźć wiele informacji turystycznych w języku angielskim, polskim, rosyjskim i niemieckim. Miłośnikom wina wręcz zaleca się wizytę w modnej Winiarni Bachus mieszczącej się w samym Ratuszu.

Nauka i zabawa, a także historia

Planetarium Venus to dzień pełen zabawy dla osób w każdym wieku. Jest to centrum nauki i planetarium zawierające salę wideo 3D, informacje o planetach oraz mnóstwo zabawy i gier dla miłośników nauki. Warto zajrzeć na stronę internetową z wydarzeniami specjalnymi i pokazami, z których niektóre wymagają osobnego biletu.

Zielona Góra była częścią Niemiec do 1945 roku, a dawniej nazywała się Grunberg, jest więc stosunkowo nowa w Rzeczypospolitej. Jednak w swojej długiej historii przeszedł wiele zmian historycznych. Już w 1335 roku Zielona Góra wchodziła w skład Czech, a w 1526 wchodziła w skład cesarstwa Habsburgów. Najlepszym miejscem do szczegółowego poznania historii miasta jest Muzeum Regionalne w Zielonej Górze. Muzeum w Zielonej Górze powstało w 1922 roku.