Wypadek w Szczecinie: Kierowca ignorujący zasady ruchu drogowego

Kierowca, mimo widocznego zatrzymania innego pojazdu na lewym pasie, zdecydował się przejechać przez pasy, co doprowadziło do tragicznego zdarzenia. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia tego czynu.

Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce 16 grudnia 2021 roku na szczecińskiej ulicy Mieszka I. Ze zgromadzonych dowodów wynika, że kierujący nissanem pochłonięty był jazdą ulicą Mieszka I, skąd udawał się w kierunku ulicy Milczańskiej, prowadząc swój pojazd bez odpowiedniej uwagi na sytuację drogową. W rezultacie doszło do potrącenia pieszego na prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych, jak wyjaśnił prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Niestety, konsekwencje kolizji okazały się drastyczne. Kobieta, uderzona przez samochód i upadająca na beton, doznała poważnych obrażeń: uszkodzeń czaszkowo-mózgowych, złamań kości miednicy i żeber, co w sumie stanowiło poważne zagrożenie dla jej zdrowia. Świadkowie natychmiast zapewnili jej niezbędne wsparcie, po czym została ona przetransportowana do szpitala przez służby ratunkowe. Prawo jazdy sprawcy zostało tymczasowo zawieszone przez prokuratora, jednak ten nadal nie przyznaje się do winy. Spowodowanie tak poważnego wypadku wiąże się z karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.