Wiosenne kwiaty do wazonu

Wraz z nastaniem wiosny wszędzie pojawia się coraz więcej kwiatów. Możemy je znaleźć w parkach, na ciekawie ozdobionych rondach oraz przy wielu ładnie zagospodarowanych ulicach. Poza tym, ci z nas, którzy posiadają swój ogródek przy domu lub ogródek działkowy, mogą cieszyć się kwiatami właśnie w takim otoczeniu. Często jednak mamy ochotę postawić wiosenne kwiaty w wazonie na stole i cieszyć się nimi cały czas. Takie kwiaty możemy zerwać właśnie ze swojego ogrodu lub kupić w kwiaciarni, czy też jednym z supermarketów, które nieraz oferują je po korzystnych cenach. Jakie kwiaty najlepiej wybierać na wiosenny stół?

Pięknie wyglądające wiosenne kwiaty

Wielu osobom wiosna niezmiennie kojarzy się z tulipanami. Skojarzenia takie nie są bezpodstawne, gdyż to właśnie wiosną możemy znaleźć w ogródku tulipany w pięknych odcieniach. Będą one idealną ozdobą stołu nie tylko w momencie kiedy zapraszamy gości, ale także na co dzień. Kwiaty w wazonie wnoszą bowiem do wnętrza powiew świeżości i przyjemną atmosferę. Ładnie wyglądać będzie bukiet składający się na przykład z żółtych, różowych oraz białych lub kremowych tulipanów. Ciekawą opcją są również wielobarwne tulipany jednej z wielu odmian. Bardzo ładnie prezentują się biało-różowe lub żółto-różowe kwiaty w połączeniu z dość wysokim wazonem szklanym lub porcelanowym. Oprócz tulipanów możemy oczywiście postawić na inne, ulubione kwiaty. Ciekawym pomysłem będzie także umieszczenie w wazonie kwiatów polnych, które przywieziemy z jednej z wycieczek za miasto.

Jak dbać o kwiaty w wazonie

Kiedy już umieścimy kwiaty w wazonie, chcemy cieszyć się nimi jak najdłużej. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Na początek, musimy pamiętać o tym, aby zrywać kwiaty zanim jeszcze rozkwitną. Zwinięte płatki lub dopiero rozwijające się będą idealnym momentem do zerwania kwiatów. Kiedy już umieścimy je w wazonie, warto dodać do wody odpowiedni preparat, który umożliwia ich dłuższe utrzymanie w świeżości. Jeśli chodzi o kupne kwiaty, preparat taki w niewielkiej saszetce często dołączany jest do bukietu. Jeżeli chodzi o kwiaty z ogródka, możemy taki preparat kupić w sklepie ogrodniczym. Innym, domowym rozwiązaniem będzie dosypanie do wody odrobiny cukru.